Kantaron Yağının Cilde Faydaları: Kantaron Yağı Neye İyi Gelir, Nasıl Uygulanır? -Son Dakika Haberi – Sabah

Eylül 11, 2022 0 Yazar: admin

Kantaron bitkisi, çiçeklerinin açtığı yaz ayında toplanmaktadır. Ayrıca kantaron bitkisi daha çok kırsal alanlarda yetişmektedir. Toplanan bu kantaron bitkileri kurutulur veya taze olarak işlenir. Alternatif tıpta ve bitkisel tedavilerde kantaron yağı oldukça sık kullanılmaktadır. Kantaron yağı, birçok yararlı bileşeni yoğun bir şekilde bünyesinde barındırmaktadır. Bu nedenle sağlık alanında sıklıkla kullanılmaktadır.
Kantaron yağının faydaları gözle görülür bir şekilde fark edilmektedir. Çoğunlukla cilt üzerine uygulanan bu bitkisel yağ, ciltte oluşan yaralardan yüzdeki sivilcelere kadar birçok sorunu çözmeye yardımcı olmaktadır.
Günümüzdeki birçok kozmetik ürünün yerine doğal yollarla elde edilen bu kantaron yağını kullanmak oldukça faydalı olacaktır. Buna göre kantaron yağının cilde faydaları şu şekilde gösterilebilir:
Kantaron yağının cilde faydalarından bahsettik. Bu bağlamda kantaron yağının yüze sürülmesinde herhangi bir sakınca bulunmamaktadır. Hatta düzenli bir şekilde kullanıldığında yüzdeki sivilceleri ve istemsiz oluşan bazı lekeleri gidermede de oldukça etkili olduğu görülmüştür. Bu nedenle kantaron yağını vücudunuzun her gölgesine sürebilirsiniz.
Kantaron yağı, günümüzde pek çok cilt bakımı ürünü yerine geçmiştir. Özellikle yüz bakımı yapanlar kantaronu çok sık kullanmaktadır. Bu bağlamda birçok faydası bulunan kantaron yağının yüz bakımında nasıl kullanıldığı da önemlidir.
Öncelikle bir pamuk üzerine 2-3 damla kantaron yağı damlatmanız gerekmektedir. Bu işlemi elinizle de yapabilirsiniz. Ardından yumuşak ve dairesel hareketlerle yüzünüze dağıtıp bu bitkisel yağı uygulamanız gerekmektedir. Bu işlemin ardından yarım saat kadar bekleyip yüzünüzü ılık suyla durulamanız gerekmektedir.
Kantaron yağı kullanan birçok insan, bazı bitkisel yağların kullanımı sonucunda görülen tüylenme probleminin kantaron yağında da oluşup oluşmadığını merak etmektedir. Kantaron yağı, kılların beslendiği kıl foliküllerine kadar ulaşamadığı için yüzde tüylenmeye sebep olmamaktadır.
Kantaron yağının yüze nasıl uygulandığından bahsetmiştik. Vücudun diğer bölgelerine de aynı şekilde uygulamanız gerekmektedir. Bir pamuk yardımıyla yapılması daha sağlıklıdır. Cildinizin temiz olması önemlidir. Vücudunuzda uygulamak istediğiniz her bölgeye rahatlıkla kantaron yağını sürebilirsiniz.
Kantaron yağı, etkisini çok olmasa da biraz geç göstermektedir. Düzenli olarak kantaron yağını kullandığınızda 1 ay sonra cilt renginiz açılmaya başlar. Bunun yanında siyah noktaların ve lekelerin de yok olmaya başlandığını göreceksiniz.

source