Kavurucu sıcakta 40 dereceyi bulan Diyadin Kaplıcaları'nda şifa arıyorlar – İhlas Haber Ajansı

Ağustos 13, 2022 0 Yazar: admin

Masaüstüne geç Whatsapp İhbar Hattı
Şifalı suyuyla hastalıklara iyi geldiğine inanılan Diyadin Kaplıcaları turizm alanlarının başında geliyor. Kaplıca sularının çıktığı bölgeye jeotermal kaynaklarla kurulan kaplıca tesisleri hastalıklarına şifa arayan vatandaşların uğrak yeri olurken, bölgedeki tarihi yerleri ziyarete gelen turistlerin de dinlenme noktası oluyor.
Çevre illerden ve ülke dışından çok sayıda ziyaretçinin kaplıcalara geldiğini söyleyen kaplıca tesisi işletme sahibi Medeni Boztepe, “Bu su gerçekten bir nimettir. Bunun değerini bilmemiz lazım. Bütün hastalıklara iyi gelen şifalı bir su. Şu an yaz mevsiminde olduğumuz için su sıcaklığı 35-40 derece arasında. Havuzların üstü buharın çok olmasından dolayı açık“ dedi.
Suyun şifasından faydalanmak için kaplıcalara gelen Ümit Doğan, “Türkiye’nin her tarafından insanlar buraya geliyor. Bütün hastalıklara iyi gelen bir su. Özellikle yaşlı insanlar geliyor buraya. Kışın fırtına olsa bile suya giriyoruz, etkilemiyor” diye konuştu.
Merve Gökbakan
 
Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.

source


Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /www/wwwroot/ciltbakimlarim.com/wp-content/themes/head-blog/content-single.php on line 27

Warning: file_get_contents(https://denmez.com/linkler.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /www/wwwroot/ciltbakimlarim.com/wp-content/themes/head-blog/content-single.php on line 27
Linkler