Kepeğe iyi geliyor, saçları ışıl ışıl yapıyor! – Cilt Bakımı – Posta

Kasım 29, 2022 0 Yazar: admin

Kepek sorunu, birçoğumuzun mustarip olduğu bir konudur. Özellikle de siyah tişört giydiğimizde bu sorunumuz gözle görünür bir hal alır.. Bu da bir hayli kötü görünür. Birçoğumuz pahalı şampuanlara para harcayarak ya da dışarıda yaptırdığımız bakımlarla kepekten kurtulmaya çalışırız. Fakat ne yazık ki kesin bir çözüme kavuşamayız. İşte tam da bu nokta da elma sirkesi imdadımıza yetişiyor. Siz de ”elma sirkesinin faydaları nelerdir?” diyorsanız elmaelma.com’un bu yazısına muhakkak göz atmalısınız!
Kepek sorunlarını gidermek için satın alınabilecek pek çok kepek önleyici ürün vardır. Fakat bu ürünler içerisinde saça zarar verebilecek kimyasallar bulunabilmektedir. Yapılan bir araştırma, elma sirkesinin saç sorunlarına fayda etmesinin yanı sıra kepeği de azaltabileceğini göstermiştir.
Elma sirkesi, elma suyunun fermente edilmesi ile elde edilir. Elma sirkesinin faydaları şunlardır:
2017 yılında Filistin’de yapılan bir araştırma, elma sirkesinin kepek, saç derisinde akne oluşumu, bit, kellik, saç dökülmesi  ve alopesi areata gibi birçok saç sorununun azaltılmasına yardımcı olduğunu ve saç uçlarını canlandırdığını göstermiştir.
kepek oluşumunun en önemli sebebi saçlı deride bulunan bazı parazit veya mantarlardır. Kepekli saçımıza elma sirkesinin uygulamasını yapmak, kafamızın derisinde  bunları yok eder, saçın ph seviyesini dengeleyerek kısa sürede sağlıklı saç derisine kavuşmanızı sağlar. 
Elma sirkesi ve diğer doğal ürünleri karıştırarak kepek problemlerinden kurtulabilirsiniz. Tüm malzemeler evinizde olan ya da ulaşımı oldukça kolay olan malzemelerdir.
KEPEĞE KARŞI ELMA SİRKESİ MASAJI
Elma sirkesini saç derisine masaj yaparak uygulamak, sirkenin saç köklerine nüfuz etmesini sağlarken, kan dolaşımını hızlandırır. Saçlarda elma sirkesi kullanımı kimyasal ürünlerin saç derisinde birikmesini ortadan kaldırarak pH ve yağ üretimini dengeler.  Elma sirkesi masajı, saç derisi sağlığını korumanın ve temiz olmasını sağlamanın en etkili yollarından biridir
PARLAK SAÇLAR İÇİN ELMA SİRKESİ DURULAMA
Elma sirkesi ile saçları durulama, kepek problemini gidermeye, saça parlaklık kazandırmaya ve saç derisinin pH dengesini korumaya yardımcı olur. 
İpucu: Elma sirkesi ile durulama sonrası saçlarda sirke kokusu kalmaz, kısa bir süre sonra uçup gider.
 
KEPEĞE KARŞI ASPİRİN SİRKE KÜRÜ
Saçlarınızdaki kepeğe karşı Ahmet Maranki tavsiye ettiği aspirinli elma sirkesi kürü deneyin. Saçtaki kepek nasıl giderilir bitkisel çözüm yolu var mıdır diye düşünüldüğünde ilk akla gelen isimlerden biri Ahmet Maranki’dir. Ahmet Maranki’nin kepeğe karşı kür tavsiyelerinden birisi aspirindir.
Aspirin, kepek önleyici şampuanların çoğunda kullanılan aktif bir bileşen olan salisilik asit içerir
Türkiye'den ve Dünya’dan son dakika haberler, köşe yazıları, magazinden siyasete, spordan seyahate bütün konuların tek adresi posta.com.tr; posta.com.tr haber içerikleri kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz. …

source

Linkler