KIL BATIKLARI NASIL ÖNLENİR?

KIL BATIKLARI NASIL ÖNLENİR?

Ekim 2, 2020 0 Yazar: admin

KIL BATIKLARI NASIL ÖNLENİR?

Bacaklarda meydana gelen kıl batıklarını önlemek amacıyla epilasyon yöntemlerine dikkat etmenin yanı sıra kullandığınız krem ve maskelere de dikkat etmelisiniz. Zamanla artan kıl batıkları bacaklarınızı pütürlü ve sağlıksız gösterir. PekiKıl batıkları nasıl önlenir? bunun için dikkat etmeniz gerekenler ve Kıl batıkları için kür tarifi yine Cilt.net farkıyla sizlerle.

Kıl Batıkları Nasıl Önlenir?

  1. Kıl batıklarına uygulayabileceğiniz en basit yöntem bacaklarınızı keselemektedir. Kıl köklerinin yüzeye çıkmasını sağlayan kese aynı zamanda bacaklarınızın yumuşamasını sağlar.
  2. Bacaklarınızdaki tüyleri ağda gibi yöntemlerle alıyorsanız ağdanın sıcak olmamasına dikkat etmelisiniz. Sıcak ağda kıl batıklarına neden olduğu gibi bacağınızın daha koyu bir renk almasına neden olur.
  3. Kıl batıklarının sebebi büyük olasılıkla ağda veya epilasyon yöntemleridir. Tüylerinizi bir müddet uzattıktan sonra jiletle alırsanız kıl batıklarının bir anda derinizden uzaklaştığını göreceksiniz. Jilet kıl köklerine etki etmediği için cildinizin düzelmesini sağlar.
  4. Ponza taşının kıl batıklarını yumuşattığı bilinmektedir. Fakat uygulama esnasında dikkatli davranılmalıdır. Cilt üzerinde kuru şekilde uygulandığında tahriş yaratabilir.

Kıl Batıklarını Geçirmek İçin Kür

  • 1 su bardağı su
  • 5 adet aspirin

Hazırlanışı ve Uygulanışı: 1 bardak kaynar suyun içine başka bir kasede soğuk su ile ezdiğiniz aspirinleri ilave edin ve karıştırın. Bu karışımı bir şişeye doldurun. Şişenin spreyli olması kullanım kolaylığı sağlayacaktır. Aspirin tortusu zamanla dibe çökecektir. Bu karışımı haftada iki defa olmak üzere bacaklarınıza sıkın. 1-2 saat arası beklettikten sonra bacaklarınızı yıkayın. Göreceksiniz ki kıl batıklarınız yumuşayacak ve batıklardan zamanla eser kalmayacaktır

Linkler