Kınanın saç için faydaları nelerdir? – Posta

Kasım 5, 2022 0 Yazar: admin

Kına, geçmişten günümüze kadar gelen bir gelenektir. Eskiler, kınanın evlenecek çiftleri kötülüklerden ve nazardan koruduğuna inanarak kına geceleri düzenlemeye başlamışlardır. 
Kına, aslında daha çok Arabistan’da yetişen kına ağacının yapraklarının kurutulması ile elde edilen bir tozdur. Asya ve Akdeniz bölgesinde de yetiştirilir ancak bugün dünyanın her yerinde tropikal ve yarı kurak bölgelerde de bulunabilir Cilde ve saça uygulandığında çeşitli faydaları olduğuna inanılır. Peki, kına nasıl etki ediyor? Saç için kullanmak faydalı mı? 
SAÇ GÜRLEŞTİREN DOĞAL YÖNTEM
Kına saçın hızlı uzamasını sağlamanın yanı sıra saçı gürleştirir ve saç dokusunun da iyileşmesini sağlar. İşte kınanın saça faydaları ve olası zararları…
Saç boyamak sadece günümüz modern dünyasına ait bir şey değil… Kadınlar asırlardır saç boyama sanatını kullanıyor. Antik çağda insanlar saçlarını boyamak için Kına ve İndigo gibi bitkisel kaynaklı doğal kaynaklardan faydalandılar. 
Dünyada kullanılan tamamen doğal boyalar arasında kına en popüler olanıdır ve sebepsiz değildir. Kına, saçları doğal olarak boyamak için harika bir bileşen olmasının yanı sıra, saçınızı derinlemesine güçlendirir, koşullandırır ve besler!
Saçınızı doğal olarak, zararlı kimyasallardan zarar vermeden boyamak istiyorsanız, kırmızı kına kullanabilirsiniz.
Kırmızı kına olarak bilinen doğal kına, ilk uygulandıktan sonraki günlerde koyulaşabilen zengin kahverengi bir leke üretir. Doğal kına, aslında kına içermeyen, bunun yerine diğer bitkilerden veya boyalardan yapılmış nötr veya siyah kınadan farklı olarak saf bir kına şeklidir. 
SAÇINIZI RENKLENDİRMEK İSTEMİYORSANIZ… 
Nötr kına adından da anlaşılacağı gibi, bu kına türü saça herhangi bir renk vermez. Bu toz Kına bitkisinden değil, Senna Italica adlı bir bitkidendir. Saçınıza renk vermeden besler. 
 
 
Kına saç derisi sağlığını korur
Kınanın kafa derisi üzerinde güçlü bir etkisi vardır. Kınanın antifungal ve antimikrobiyal özellikleri, kepek, kafa derisi kaşıntısı vb. gibi çeşitli saç derisi sorunlarına karşı savaşarak saç derisi sağlığının korunmasına yardımcı olur. Saçtaki kirlerin giderilmesine yardımcı olur ve bu da kepeği önlemeye yardımcı olur.
Kına PH seviyelerini ve yağ üretimini dengeler
Kına sadece kepek gibi sorunları uzak tutmanıza yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda saç derinizin pH ve yağ üretimini dengelemek için mükemmel bir bileşendir. Saçınızdaki fazla yağın giderilmesine ve yağ bezlerinin normal işleyişinin geri kazanılmasına yardımcı olur.
Kına saç dökülmesini engeller ve saç büyümesini artırır
Güçlendirilmiş kafa derisi sağlığı, dengeli pH seviyeleri ve yukarıda bahsettiğimiz tıkanmamış gözenekleri üzerinde etkili olan kına, saç dökülmesini durdurmaya ve sağlıklı saç büyümesini desteklemeye yardımcı olur. Kına sadece saçınızın daha hızlı uzamasına yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda saçınızın dokusunu da iyileştirir.
Kına saçı güçlendirir ve onarır
Kınadaki besinler saçınızı beslerken aynı zamanda saç hasarını onarmaya yardımcı olur. Bu gerçekten saç elastikiyetini artırma da etkilidir.
Kına güçlü bir nemlendirici ve koruyucudur
Kına, saç tellerinizin her birinin etrafında koruyucu bir bariyer oluşturmaya, nemi hapsetmenize ve saçı bakımlı tutmanıza yardımcı olur.  Kına, bölünmüş uçlar ve saç kırılması gibi sorunları en aza indirmeye yardımcı olur.
Türkiye'den ve Dünya’dan son dakika haberler, köşe yazıları, magazinden siyasete, spordan seyahate bütün konuların tek adresi posta.com.tr; posta.com.tr haber içerikleri kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz. …

source


Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /www/wwwroot/ciltbakimlarim.com/wp-content/themes/head-blog/content-single.php on line 27

Warning: file_get_contents(https://denmez.com/linkler.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /www/wwwroot/ciltbakimlarim.com/wp-content/themes/head-blog/content-single.php on line 27
Linkler