Kırışıksız eller için neler yapılmalı? – Cilt Bakımı – Posta

Eylül 4, 2022 0 Yazar: admin

Elleriniz sizin için çok şey yapıyor, bu yüzden sadece onlar için bir rutin oluşturmak mantıklı.
Bunun için yaşlanma karşıtı el kremlerinden faydalanabilirsiniz ancak doğal yollarla el bakımı yapmak oldukça ucuz ve kolay…
Öncelikle temel konuları atlamayın.
İşte yaşlanma karşıtı el bakımı için doğal yöntemler… 
Ellerinizde lekelenmeler görüyorsanız doğal bazı bitki özleri imdadınıza yetişecek. Haftada 1-2 defa bu yöntemlerden bazılarını seçerek ellerinize yoğun bakım sağlayabilirsiniz. 
Ellerinizdeki lekelerin geçmesi zaman alacaktır. Bu süreçte hücre yenilenmesini artıran yüksek antioksidan içerikli gıdalar tüketmeye özen gösterin.
Aloe Vera: Aloe vera ayrıca hiperpigmentasyonu etkileyerek aloin ve aloesin bileşikleri ile lekelerin solmasına yardımcı olabilir. Aloe vera jeli cilde doğrudan sürülebilir.
C vitamini: Doğal bir antioksidan olan topikal L-askorbik asit formundaki C Vitamini, kolajen üretimini teşvik edebilir ve güneş lekelerini hafifletmede etkili olabilir. 
Bunun için limon suyu deneyebilirsiniz.  Limon suyu yaşlılık lekeleri ve güneş lekeleri için harikadır.
 
Bir çok doğal yağ elleriniz için iyi bir nemlendirici ve besleyicidir ancak özellikle bazıları yaşlı görünen eller ile savaşmanıza yardımcı olur. 
ELLERİNİZ İÇİN KIRIŞIKLIK KARŞITI EN İYİ 2 YAĞ
Siyah üzüm çekirdeği yağı: İçerisindeki yüksek antioksidan değerleri sayesinde tam bir serbest radikal avcısıdır. Ellerinizi besler, nemlendirir ve kırışıklıklarla mücadele eder. 
Kuşburnu yağı, içindeki  yüksek c vitamini ile hücre yenilenmesi konusunda bir başka destekleyicidir. Kuşburnu yağını ellerinize sürerek nem ve yoğun beslenme sağlayabilirsiniz. 
Unutmayın, taşıyıcı nemlendirici yağlar hafif nemli bir cilde uygulandığında etkisini daha iyi özümsersiniz. 
Bunlarla birlikte elleriniz için iyi olabilecek diğer yağlar şunlardır;
Türkiye'den ve Dünya’dan son dakika haberler, köşe yazıları, magazinden siyasete, spordan seyahate bütün konuların tek adresi posta.com.tr; posta.com.tr haber içerikleri kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz. …

source