Kirpikleri gürleştiren doğal yöntem! – Posta

Aralık 8, 2022 0 Yazar: admin

Takma kirpiklere, kat kat rimele ihtiyaç duymadan kirpiklerinizin çok daha gür görünmesini sağlayabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken onlara biraz özen göstermek. Kirpik bakımı, özellikle rimelden yıpranan ve dökülmeye başlayan kirpikleriniz için çok etkili olabilir. 
Daha gür ve daha çok! Kirpiklerinizi gürleştirmek için biraz bakım ve biraz zaman yeterli. Bir kaç hafta içerisinde farkı göreceksiniz. Kaş ve kirpiklerinizin hızla uzayıp gürleşmesini istiyorsanız, kirpiklere iyi geldiği bilinen, organik ve saf doğal yağlarla hazırlanmış bakım kürlerini, az 20 gün boyunca uygulamalısınız. Farkı görünce şaşıracaksınız. 
Kirpikleri gürleştirme yöntemlerine geçmeden önce, kirpikleri zayıflatan ve dökülmelerine neden olan bazı yanlış alışkanlıklara göz atmalısınız. 
Bu önemleri aldıktan sonra kirpikleriniz için ideal bir bakım kürü seçerek kirpiklerinizi gürleştirmeye başlayabilirsiniz. İşte kirpik gürleştiren yöntemler…
 
 
Bu kür, kirpikleri gürleştirmek için haftada 2-3 defa uygulayacağınız oldukça etkili bir bakım sağlar. Yumurta akının dolgunlaştırıcı etkisi ve doğal bakım yağlarıyla hazırlayacağınız kirpik serumu ile kısa sürede daha dolgun kirpiklere kavuşacaksınız.

Kolay uygulama için bitmiş bir rimeli iyice temizleyerek kullanabilirsiniz. 
Doğal yağları alırken saf olduklarına emin olun. Piyasada bulunan çok sayıda doğal yağ malesef içerik bakımından oldukça zayıf. Etki görebilmek için gerçek yağlar arayın. 
1. ADIM:

Yumurta akı ile dolgunlaştırma: Kirpiklerinizi temizleyin, yumurta akını bir rimel fırçasıyla kirpiklerinize sürün. 5 dakika bekletin ve nazikçe temizleyin. 
2. ADIM:

Yumurta akını temizledikten sonra bu kürü uygulayın. Kirpik uzatan yağları karıştırın ve kirpiklerinize nazikçe uygulayın. Yağları gece boyu kirpiklerinizde bırakabilirsiniz. 
E vitamini, kirpiklerinizi beslen ve daha kalın uzamalarına destek olur. Hücre yenilenmesine destek olan E vitamini ile kirpiklerinize bakım yapabilirsiniz. Eczaneden alacağınız E vitamin kapsüllerini sık sık kirpiklerinize ve kirpik diplerinize uygulayın. 
Geçmiş çağlardan bu yana kullanılan sarımsak, kirpiklerinizin dökülmesini engellemek ve gürleşmelerini sağlamak için birebir!  Her akşam gece bakımı olarak kirpiklerinize az bir miktar sarımsak yağı sürebilirsiniz. 
Hindistancevizi yağı kirpiklerdeki protein ve nem kaybını önlemeye destek olur. Haftada 1-2 defa temizlenmiş kirpiklerinize uygulayın. 1-2 saat bekletebilirsiniz ancak daha sonrasında mutlaka temizleyin ve arındırın. 
Jojobo yağı muhtemelen kirpik uzatan yağlar içinde en popüler yağdır çünkü sadece kirpikleri nemlendirmekle kalmaz , aynı zamanda kirpiklerin dökülmeden önce daha uzun ve kalın büyümesini sağlayan köklerini de korur.
Tatlı badem yağı faydaları saymakla bitmiyor. Tatlı badem yağı her kirpiği nemlendirerek daha güçlü hale getiren besleyici E Vitamini, kalsiyum ve magnezyum içerir.
 
Türkiye'den ve Dünya’dan son dakika haberler, köşe yazıları, magazinden siyasete, spordan seyahate bütün konuların tek adresi posta.com.tr; posta.com.tr haber içerikleri kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz. …

source

Linkler