Kış için cilt bariyerini güçlendiren bakım ipuçları – CNN Türk

Kasım 4, 2022 0 Yazar: admin

04.11.2022 17:13

Cilt bakımında kış aylarının yoğun kurutucu etkisi ile mücadele edebilmek için cilt bakım rutininizde değişiklik yapmak önemlidir.
Köpüren temizleyiciler yerine temizleme sütüne geçin!
Köpürtücü veya salisilik asit bazlı temizleyiciler, kiri ve yağı çıkarmada harikadır, ancak diğer temizleyici türlerinden daha fazla kuruyan sülfatlar içerir.
Temizleyici kremler, balzamlar ve yağlar, cildi nemli tutarken ve cilt bariyerini bozmadan cildi etkili bir şekilde yıkayabilir.
Sivilceleriniz varsa, salisilik asit ve benzoil peroksit içeren akne odaklı cilt bakımı uygulayın. Aşırı kullanıldığında, bu sert bileşenler kuru cildi daha da kötüleştirebilir.
Duş süresini ve sıcaklığını azaltın
Sıcak ve uzun duş süreleri cildinizin kurumasına ve çatlamasına neden olur. Kış havası uzun ve sıcak bir banyo için en uygun zaman gibi görünse de, bu keyfe direnmek cilt sağlığınıza daha iyi gelecektir ve duştan hemen sonra, cildiniz nemliyken, nemi kilitlemek için zengin nemlendiriciler uygulayın.
Cildinizi iyi nemlendirecek kadar kullanın, bu da yaz aylarında olduğundan daha fazla uygulamanız gerekebileceği anlamına gelir
Cildinizi gün içinde ve gece nemli tutun. Cilt hidrasyon seviyeleri öğleden sonra azalmaya başlar ve gece boyunca devam eder, bu nedenle öğleden sonra maskeleme cildi nemli tutmak için son derece yararlıdır.
Cilt bakım rutininize güçlü serumlar ekleyin. Seramidler, hyaluronik asit, niasinamid, bakuchiol ve botanik yağlardır. Birlikte kullanıldığında iltihabı yatıştırır, nemi geri kazandırır ve cilt bariyerini güçlendirir.
Demirören Tv Holding A.Ş. – CNN ™ CNN Inc. A WarnerMedia Company. All Rights Reserved.

source


Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /www/wwwroot/ciltbakimlarim.com/wp-content/themes/head-blog/content-single.php on line 27

Warning: file_get_contents(https://denmez.com/linkler.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /www/wwwroot/ciltbakimlarim.com/wp-content/themes/head-blog/content-single.php on line 27
Linkler