KOL İNCELTME HAREKETLERİ

KOL İNCELTME HAREKETLERİ

Aralık 21, 2020 0 Yazar: admin

Kollarınız vücudunuza göre daha kalın ve sarkık görünüyorsa evde yapacağınız bir takım hareketlerle sıkı ve daha ince kol ölçülerine ulaşabilirsiniz. Kendinizi zorlamadan ve setler halinde yapacağınız hareketler kollarınızı kısa süre içinde toparlayacaktır. Fixdiyet.com olarak tarifini verdiğimiz Kol inceltme hareketleri listesinde 6 adet kol inceltme egzersizi yer almaktadır.

Kol İnceltme Hareketleri

Şınav pozisyonu alarak göğüs bölgenizi yere doğru yaklaştırın. Bu şekilde 10 ila 30 saniye bekleyin. Bu pozisyonda kollarınızdaki kaslar harekete geçecek ve toparlanmaya başlayacaktır. Sırtında problem olan kişiler bu kol inceletme egzersizini yapmaktan kaçınmalıdır.

Bir koltuğa arkanızı dönerek kenarlarından tutun. Bu pozisyondayken oturmayın, bacak ve kalça bölgesi oturur durumda olmalıdır. Kollarınızdan güç alarak yere doğru yükselip alçalma hareketi yapın.

Kol inceltme Hareketi 3

Sağ kolunuzu boyun arkasına doğru geçirin. Elinizi bu pozisyondayken sol omuza değdirin. Sol el ile sağ dirseği destekleyin. Bu şekilde 30 saniye bekleyin ve bırakın.

Kol inceltme Hareketi 4

Bir sandalyeye oturduktan sonra ayaklarınızı omuzlarınızın genişliğinde açın. Egzersiz bandının bir ucunu sol ayağın altına koyun, öteki ucunu ise sağ elinize alarak dirseğinizi sağ bacağa koyun. El kısmını yumruk yapın ve omuza doğru çekin. Daha sonra aşağı kısma indirin. Hareketi yaparken lastiği bırakmayın. Kolların her biri için hareket 12şer kere yapılmalıdır.

Kol inceltme Hareketi 5

Ayakta iken bacaklarınızı omuz genişliğiniz kadar açın. Egzersiz bandının bir ucunu sağ elinize alın ve sağ elde arkada kıvrık durumda kalmasını sağlayın. Sol eli başın üstüne doğru uzatın bu durumda iken sağ el sabit kalmalıdır. Yeniden sol eli dirsekten 90 derece kıvırarak gevşetin. Her iki kol içinde hareket 12şer kere tekrar edilmelidir.

Kol inceltme Hareketi 6

Ayakta sabit şekilde durduktan sonra lastiği elinize alın ve iki yana doğru açarak başınızın üstünde tutun. Bu pozisyondayken kolları omuz hizasını geçmeyecek şekilde iki tarafa doğru açın daha sonra tekrar kapatın. Hareketi 12 kere tekrarlayın.

NOT: Yukarıdaki hareketlerden egzersiz bandı yani lastik ile yapılan hareketler kol kaslarının yanı sıra sırt kaslarını da çalıştırmaktadır. Bel, boyun ve sırtta herhangi bir rahatsızlığınız varsa uygulamadan önce doktorunuza mutlaka danışın. Herhangi bir rahatsızlığı olmayan kişiler yukarıdaki hareketler içinden ikisini belirleyerek haftada 3 gün olmak üzere düzenli şekilde uygulayabilirler.