Kozmetik ürün alırken dikkat edilmesi gerekenler – Posta

Ekim 23, 2022 0 Yazar: admin

Üst düzey kozmetik markalarının genellikle taklit edildiği bir sır değil. Ancak popüler olan bu ürünlerin sahteleri, cildiniz için son derece zararlı. Kadınların vazgeçilmezi kozmetik ürünleri satın alırken dikkat etmeniz gereken birkaç nokta var.
İşte kozmetik ürün alırken dikkat etmeniz gerekenler…
İÇERİĞİNE MUTLAKA BAKIN
Kozmetik ürünleri satın alırken içeriğindeki maddeleri mutlaka kontrol edin. İçeriğinde cilt için zararlı olmayan maddeler barındıran kozmetik ürünlerini tercih ettin.
Yağlı, karma, kuru ve hassas olan ciltler için ayrı ayrı ürünler bulunur. Bu sebeple cilt tipinizi iyi belirleyerek bu ürünleri satın almanız önerilir.
Sahte kozmetik ürünleri kendilerini ambalajından belli eder. Ancak ambalajı orijinaline benzeyen ürünlerde piyasada bulunuyor. Bu sebeple ekstra dikkat etmek gerekiyor.
Bir ürün satın almadan önce, o markanın web sitesinde ürünün ambalajını dikkatlice incelemenizde fayda var.
Yazı tipi, ambalajın rengi veya boyutu veya hatta ürünün ağırlığı gibi en küçük uyumsuzluk bile sahte ürünün işareti olabilir.
Satın alacağınız kozmetik ürünün mutlaka seri numarasını ve barkodunu kontrol edin. Ürün sahteyse, barkodun ilk 2 veya 3 hanesi, ambalajda veya ürünün kendisinde listelenen menşei ülkeyle eşleşmeyebilir.
Bu sebeple makyaj ürünlerini ya da cilt bakım ürünlerini almadan önce ürünün kendisindeki seri numarasının kutudaki numara ile aynı olduğundan emin olun.
Türkiye'den ve Dünya’dan son dakika haberler, köşe yazıları, magazinden siyasete, spordan seyahate bütün konuların tek adresi posta.com.tr; posta.com.tr haber içerikleri kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz. …

source

Linkler