Kraliçe'nin ölümünün ardından ilginç bir gelenek daha: Elizabeth'in ölümü kraliyet arılarına bildirildi – Tgrthaber

Eylül 10, 2022 0 Yazar: admin

İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth’in 96 yaşında hayatını kaybetmesinin ardından İngiltere’nin gelenekleri yeniden gündem oldu. Yüzyıllar öncesinden gelen geleneklere göre, Kraliyet arılarına da Kraliçe’nin öldüğü bildirildi. İngiltere’nin bu geleneğini bilmeyenleri şaşırtan bu olayda Kraliyet arıcısı görev aldı. 
Kraliyet arıcısı Jon Chapple, Kraliyet arılarının yanına giderek Kraliçe’nin öldüğünü ve yeni kralın Prens Charles olduğunu söyledi. 79 yaşındaki resmi Saray arıcısı Chapple, cuma günü Kraliçe’nin ölüm haberini bildirmek üzere Buckhingham Sarayı ve Clarence House’a gitti.

Chapple, on binlerce arıya ev sahipliği yapan kovanlara fiyonklara bağlı siyah kurdeleler yerleştirdi. Daha sonra arılara Kraliçe’nin öldüğünü ve bundan sonra yeni bir efendinin sorumlu olacağını bildirdi.

İngiltere’de bu gelenek yüzyıllara dayanıyor, eski bir hurafe tarafından destekleniyor. Kraliyet arılarına hükümdar değişikliğini söylememenin; arıların bal üretmemesine, kovanı terk etmesine ve hatta ölmesine yol açtığına inanıyorlar.

source