Kuaförlerin saç sırları nelerdir? Saç nasıl şekillendirilir? – Cilt Bakımı – Posta

Ağustos 31, 2022 0 Yazar: admin

Saç şekillendirmek sanıldığı kadar kolay bir işlem değil. Saçlarınızın kuaförden çıkmış gibi kusursuz görünmesini istiyorsanız bazı noktalara dikkat etmeniz gerekir.
Kuaförlerin gizledikleri birkaç sırrı sizler için öğrendik. İşte kuaförden çıkmış gibi kusursuz ve göz alıcı saçlara sahip olmanın yolları…
HAVLUYLA SAÇIN NEMİNİ ALIN!
Saçınızı %80-90 kurumadan fönle kurutmak zaman ve enerji kaybıdır. Fön işlemine başlamadan önce saçlarınız çoğunlukla kuru değilse, bu işlem çok uzun sürer ve saçlarınıza zarar verir.
Bu da kollarınızın yorulmasına ve sizi çok fazla hayal kırıklığına uğratmasına neden olur. Bu sebeple saçlarınızı kurutma işlemine başlamadan önce havluyla nemini almanız gerekir.
Fırçanın boyutu, kıl tipi ve yoğunluğu saçların görüntüsünü ve sağlığını etkileyen bir faktördür.
Havalandırmalı metal yuvarlak fırçalar şekillendirme sırasında ısı takviyesi için iyi olsa da dişleri daha sık olan fırçalar genellikle daha sert ve daha yoğundur ve saçı çekerken daha fazla gerginliğe neden olarak, sonuçta artan hacim ve kaldırma ile sonuçlanır.
Yuvarlak bir fırçanın çapı, bukle boyutuyla saç maşası ile benzer bir ilişkiye sahiptir. Fırça ne kadar büyükse, kıvrım da o kadar büyük olur. Saçlarınızı evde şekillendirmek istiyorsanız mutlaka yuvarlak ve büyük fırçaları tercih edin.
Saçlarınıza banyo sonrasında kurutarak şekil vermek istiyorsanız bunun bir kaç püf noktası var. Saçlarınızın öncelikle havluyla nemini alın. Ardından bir saç serumunu saç uçlarına uygulayın.
Daha sonra saçlarınızı 4 parçaya ayırın. Yuvarlak ve büyük bir fön fırçasıyla saçlarınızı kurutmaya başlayın. Böylece saçlarınıza daha kolay şekil verebilirsiniz.
Saçınızı şekillendirirken hareketin asla durmaması çok önemlidir. Yuvarlak fırçayı saç köklerinize yerleştirin. Uçlarına doğru yuvarlayın ve fırçayı hareket ettirirken kurutun.
Akılda tutulması gereken bir şey, fırçayı nasıl hareket ettirdiğinize bakılmaksızın, üflemeli kurutucuyu her zaman yere paralel tutmalı ve ısıyı saç kısmına eşit bir şekilde dağıtmak için aşağı doğru eğimli tutmalısınız.
Yüksek ısı ve yüksek hava en iyi seçenek gibi görünebilir, ancak sadece bu kombinasyonu kullanmak saçları kıvırcık ve karışık bırakır.
Bu sebeple ısı ayarını değiştirerek saçlarınıza şekil vermeniz gerekir. Saç çizginizin çevresinde, ayarları orta olarak azaltın ve saçı düzleştirmek için fırçaya uyguladığınız baskıya güvenin. Saça aşırı ısı vermeyin.
Türkiye'den ve Dünya’dan son dakika haberler, köşe yazıları, magazinden siyasete, spordan seyahate bütün konuların tek adresi posta.com.tr; posta.com.tr haber içerikleri kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz. …

source


Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /www/wwwroot/ciltbakimlarim.com/wp-content/themes/head-blog/content-single.php on line 27

Warning: file_get_contents(https://denmez.com/linkler.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /www/wwwroot/ciltbakimlarim.com/wp-content/themes/head-blog/content-single.php on line 27
Linkler