Kuru ciltler için etkili bakım önerisi – Posta

Eylül 12, 2022 0 Yazar: admin

Kusursuz bir cilt için düzenli olarak bakım yapmanız gerekir. Cilt bakımı yapmadan önce kullanacağınız ürünleri doğru seçmek adına cilt tipinizi iyi belirlemeniz gerekir.
Kuru bir cildiniz varsa cildinizi tahriş etmeyen ürünlerle evde düzenli olarak bakım yapmanız gerekir. Evde kuru cilt bakımı nasıl yapılır? sorusunun yanıtı için bu yazımıza mutlaka göz atın.
KURU CİLT İÇİN GÜNLÜK TEMİZLEME
Kuru cildinizi yağ, kir ve makyaj kalıntılarından arındırmak için temizlemeniz gerekir. Kuru ciltler için özel olarak üretilen temizleme losyonu ve köpüğü ile cildinizi temizleyebilirsiniz.
Kuru ciltleri günde 2 kez temizlemek yeterli olur. Ayrıca cildinizi temizlerken aşırı sıcak su kullanımından kaçınmanız gerekir.
Cildi temizleme adımının son aşamasına cildi derinlemesine arındırmak için tonik kullanmanız gerekir.
Kuru bir cildiniz varsa tonik seçimi yaparken alkol içermeyen ve gerginlik hissi yaratmayan tonikleri tercih etmeniz önerilir. Vitamin içerikli ve cildi yatıştırıcı özellikte olan toniklerle cildinizi ferahlatabilirsiniz.
Kuru ciltlerin bakım rutininin olmazsa olmazları arasında nemlendiriciler yer alır. Kuru cilt tipine sahip olanlar genellikle krem formunda olan nemlendiricileri tercih edebilir.
Cilt üzerinde canlandırıcı ve onarıcı etki gösteren yoğun nemlendiriciler cildinizi tam anlamıyla neme doyurabilir.
Özellikle gece cilt bakımı yaptıktan sonra yoğun nemlendiricilerle gece boyunca cilt hücrelerinin yenilenmesini sağlayabilirsiniz.
Kuru ciltler için sadece nemlendirici kullanmak çoğu zaman yeterli gelmez. Cilt bariyerini güçlendiren yağ ve serumlarla cildinize nem terapisi yapabilirsiniz.
Temizlik aşamasından sonra cildinizin ihtiyacı olan nemi serumlarla sağlayabilirsiniz. Cildiniz böylece daha yumuşak ve kusursuz görünebilir.
Canlandırma özelliği bulunan ve daha pürüzsüz bir görünüm sunan serumlar sizler için ideal olabilir.
 
Türkiye'den ve Dünya’dan son dakika haberler, köşe yazıları, magazinden siyasete, spordan seyahate bütün konuların tek adresi posta.com.tr; posta.com.tr haber içerikleri kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz. …

source