Kuru ve çatlamış eller için mucize çözüm! Anında iyileştiriyor! – Posta

Eylül 22, 2022 0 Yazar: admin

Ellerinizin daha kuru ve sert olduğunu hissettiğinizde bu yakında çatlayarak yara oluşabileceği anlamına gelebilir.
Elleriniz hava koşullarından oldukça fazla etkilenir ancak sadece bu da değil günümüzde çeşitli kimyasal içerikli el temizleyicileri, dezenfektanlar, kirli hava ellerinizin cilt bariyerini zorlar ve çatlamalara neden olur. 
Sık el yıkama, kimyasallara maruz kalma ve bazı tıbbi durumlar da ellerinizi kurutabilir.
El kuruluğu genetik yapıdan da etkilenir. Bazı insanların cildi egzama ve kuruluğa daha yatkındır. Ayrıca yaşlanma süreci de ellerinizin hızlı yıpranmasına neden olabilir. İnsanlar yaşlandıkça ciltleri incelir, kurur ve daha az yağ üretir. 
El bakımı, hem kadınlar için hem de erkekler için çok önemlidir. 
Cildinizdeki bu kuruluğa hızlıca son vermek için bu önerileri takip edin. 
Kuru ve çatlamış ellerinizi anında düzeltecek bir formül arıyorsanız, doğanın gücünden faydalanabilirsiniz. 
Çatlamış ve kurumuş eller ilgi ve neme muhtaçtır. 
EN İYİ ÇÖZÜM GECE BOYU NEM MASKESİ
Ellerinizdeki kuruluğu gidermek için öncelikle bazı önlemler almalısınız ve sonrasında gece boyu ellerinize bakım yaparak bu sorundan tamamen kurtulabilirsiniz. 
Elleriniz için gece boyu nem maskesi kullanmak onları hızlı iyileştirecektir. 
Gece el bakım maskesi 
Ellerinizdeki kuruluğun tamamen düzelmesi biraz zaman alacaktır ancak bakımlarınıza devam ederken bazı noktalara da dikkat etmelisiniz. 
Kuru eller için bir de doğal maskelerden faydalanabilirsiniz. Bazı doğal besinler güçlü nemlendirme sağlar. İşte bazıları… 
 
ELLERİNİZ İÇİN SÜT MASKESİ
Malzemeleri bir kapta karıştırarak ellerinize uygulayın. Özellikle çiğ süt ciltteki ölü deriyi alırken yoğun nemlendirme sağlar. 
YULAF VE AYÇİÇEĞİ YAĞI
Yulaf oldukça güçlü bir nemlendiricidir. Ayçiçek yağı ise cilt için güzel besinler sağlarken gözenekleri tıkamayan hassas bir yapıya sahiptir. Bu karışımı ellerinize uygulayarak yaklaşık 20 dakika bekletin. Masaj yaparak yıkayın ve ellerinizi nemlendirin. Haftada 2-3 defa uygulayabilirsiniz. 
ELLER İÇİN AVOKADO MASKESİ 
Avokadoyu ezerek içerisine yağı ilave edin. Karıştırarak ellerinize sürün. Her yanına masaj yaparak uygulayın ve en az 15 dakika bekletin. Durulayın ve nemlendirmeyi ihmal etmeyin. 
 
 
 
 
 
Türkiye'den ve Dünya’dan son dakika haberler, köşe yazıları, magazinden siyasete, spordan seyahate bütün konuların tek adresi posta.com.tr; posta.com.tr haber içerikleri kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz. …

source


Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /www/wwwroot/ciltbakimlarim.com/wp-content/themes/head-blog/content-single.php on line 27

Warning: file_get_contents(https://denmez.com/linkler.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /www/wwwroot/ciltbakimlarim.com/wp-content/themes/head-blog/content-single.php on line 27
Linkler