Kusursuz bir cilt için altın değerinde öneri! – Posta

Temmuz 17, 2022 0 Yazar: admin

Herkes kusursuz bir cildin hayâlini kurar. Ancak kusursuz ve pürüzsüz bir cilt istiyorsanız günlük bakımını aksatmamanız gerekir. Harika bir cilde kavuşmanın yolu günlük olarak cilt bakımı yapmaktan geçiyor. İşte kusursuz bir cilde sahip olmanız için dikkat etmeniz gerekenler…
1-HER GÜN BOL SU İÇİN
Su, cilt sağlığını korur. Faydaları saymakla bitmeyen suyu her gün 8-10 bardak içmeniz gerekir. Su cildin doğal nem dengesini korur.
Pul pul dökülme ya da tahriş gibi sorunların ortaya çıkmasını engeller. Su cildi diri tutar. Cildi canlandırdığı için parlak görünmesini sağlar. Cilt sağlığının temel besin kaynağı olan su, cildinizin nefes almasını sağlar.
Cildinizin her zaman canlı ve sağlıklı görünmesini istiyorsanız her gün düzenli olarak cildinizi temizlemeniz gerekir. Gün boyu cildinizde yağ, kir ve makyaj kalıntıları birikir. Tüm bunlardan cildinizi derinlemesine arındırmalısınız.
Cilt tipinize uygun bir jel ya da köpük yardımıyla cildinize masaj yaparak cilt temizliği yapabilirsiniz. Gözeneklerinizi tüm yağ ve kirden arındırarak daha sağlıklı bir cilde sahip olabilirsiniz. Cilt temizliğini günde 2 kez sabah ve akşam yapabilirsiniz.
Mükemmel bir cildin sırrı temizleyici tonik kullanmakta saklı. Tonik ya da toner denilen ürünler cildi derinlemesine arındırır.
Tüm yağ ve kiri anında temizler. Cildinizi temizledikten sonra uygulanan tonik, gözenekleri sıkılaştırır. Pürüzsüz ve aydınlık bir cilde sahip olmanıza yardımcı olur.
Cildiniz nemini kaybettiği zaman dış etkenlere karşı güçsüzleşir. Cildinizde pul pul dökülme, kızarıklık, tahriş ya da erken yaşlanma belirtisi olan ince çizgiler ortaya çıkar. Tüm bu cilt kusurlarını önlemek için cildinizi her gün nemlendirmeniz gerekir.
Kusursuz bir cilde giden yol, nem ihtiyacını karşılamaktan geçer. Bu sebeple cilt tipinizi iyi belirleyerek en uygun nemlendirici bulun. Cildinizi temizledikten sonra nemlendirici kremleri masaj yaparak uygulayın. Böylece ışıl ışıl bir cilde sahip olabilirsiniz.
Cildinizi güneşin zararlı ışınlarından korumak için yalnızca tatildeyken değil günlük hayatta da güneş kremi kullanmalısınız. Böylece daha sağlıklı, lekesiz ve kusursuz bir cilde sahip olabilirsiniz.
En az 30 faktörlük olması gereken güneş koruyucunu, mutlaka güneşe çıkmadan 30 dakika önce sürerek cildinizi güneş ışınlarının zararlı etkilerinden koruyabilirsiniz.
Türkiye'den ve Dünya’dan son dakika haberler, köşe yazıları, magazinden siyasete, spordan seyahate bütün konuların tek adresi posta.com.tr; posta.com.tr haber içerikleri kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz. …

source