Kusursuz cilt için 4 altın kural! – Posta

Temmuz 15, 2022 0 Yazar: admin

Cildiniz dış etkenlerden ve çevresel faktörlerden çok fazla etkilenir. Cildinizin her zaman temiz ve canlı görünmesini sağlamak için gereken özeni göstermeniz gerekir.
Cildinizin tipine ve ihtiyacına göre oluşturacağınız günlük bakım rutiniyle cildinizi her zaman koruyabilirsiniz. İşte cildinizi kusursuz hale getirecek 4 altın kural…
1-HER GÜN CİLDİNİZİ TEMİZLEYİN
Cildinizi her gün kir ve yağdan arındırmalısınız. Temizlenmemiş bir cilt tıkanmış gözeneklere ve buna bağlı olarak sivilcelerin oluşmasına sebep olur. Cildinizin pürüzsüz ve sağlıklı görünmesi için her gün mutlaka kirlerden arındırmanız gerekir.
Cildinizi sabah ve akşam olmak üzere günde 2 defa jel yada köpük yardımıyla temizleyin. Cildinizi temizlerken sert hareketlerde bulunmayın olabildiğince nazik davranın.
Cildinizi her gün derinlemesine temizledikten sonra mutlaka tonik kullanın. Tonik kullanmayı alışkanlık haline getirdiğinizde gözeneklerinizi daha detaylı temizlersiniz. Ayrıca tonik kullanmak gözenekleri sıkılaştıracağı için cildin kusursuz görünmesine yardımcı olur.
Siyah nokta ve sivilce oluşmasını engelleyen tonikler, cildin pH dengesini korur. Nemlendirici ve serum gibi cilt bakım ürünlerinin etkisini artırır.
Cildinizi temizledikten ve tonik kullandıktan sonra 3. adım olarak serum uygulamanız gerekir. Cilt bakım serumları cildi kremlere göre daha iyi besler. Cildin erken yaşlanmasını önleyerek hücreleri yeniler.
Cildin en derin tabakasına kadar ulaşarak nemlendirme görevi yapan cilt serumları, cildi sıkılaştırır ve güzelleştirir.
Cilt her zaman neme ihtiyaç duyar. Cildin nem ihtiyacını yeteri kadar karşılaştığınızda cilt bariyerinizi güçlendirirsiniz ve cildinizi dış etkenlere karşı korursunuz.
Cildinizi her gün temizledikten sonra cilt tipinize uygun bir nemlendiriciyi kullanmalısınız. Su bazlı ve çok yağlı olmayan nemlendiricileri seçerek cildinizin günlük bakımını tamamlayın.
Türkiye'den ve Dünya’dan son dakika haberler, köşe yazıları, magazinden siyasete, spordan seyahate bütün konuların tek adresi posta.com.tr; posta.com.tr haber içerikleri kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz. …

source


Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /www/wwwroot/ciltbakimlarim.com/wp-content/themes/head-blog/content-single.php on line 27

Warning: file_get_contents(https://denmez.com/linkler.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /www/wwwroot/ciltbakimlarim.com/wp-content/themes/head-blog/content-single.php on line 27
Linkler