Kusursuz ve genç bir cilt için 5 ipucu – Posta

Temmuz 14, 2022 0 Yazar: admin

Her yaşta güzel görünmek ve parlak bir cilde sahip olmak için kendimize bir cilt bakım rutini oluştururuz. Ancak istediğiniz kusursuzluktaki cilt için sadece bakım yapmak yeterli gelmez. Hayatınızda yaptığınız bazı alışkanlıklara dikkat ederek cildinizin sağlığını koruyabilirsiniz.
1-KULLANDIĞINIZ HAVLULARI HER GÜN DEĞİŞTİRİN
Sağlıklı ve pürüzsüz bir cilt için kullandığınız havluların temizliğine dikkat etmeniz gerekir. Düzenli olarak değiştirmediğiniz havlular çok fazla mikrobu bir arada barındırabilir. Temiz olmayan havlular cildinizde iltihaplanmalara, tahrişlere ve sivilcelere sebep olur.
Her zaman iyi görünen bir cilt için kullandığınız havluları, yastık kılıflarını her gün değiştirmeniz gerekir. Özellikle yağlı cilt tipine sahip olanlar buna mutlaka özen göstermelidir.
Kusursuz ve pürüzsüz bir cilde sahip olmak için cildiniz için gerekli olan temizleme işlemini düzenli olarak yapmanız gerekir.
Cildinizi her gün cilt tipinize uygun jel ya da köpük yardımıyla mikroplardan arındırmanız gerekir.
Temizlenmeyen ciltler gözeneklerin tıkanmasına sebep olarak birçok cilt problemiyle karşı karşıya kalmanıza neden olur. Bu sebeple sabah ve akşam olmak üzere günde 2 defa cildinizi temizleyin.
Cildinizin her zaman canlı ve sağlıklı görünmesinin yolu düzenli olarak uyumaktan geçiyor.
Yetersiz uyku ya da düzensiz uyku cildinizin erken yaşlanmasına ve göz altı morluklarına sebep olur.
Her gün mutlaka 8 saat uyuyarak cilt sağlığınızı korumanız gerekir. Vücudunuz için yeterli uyku düzeninizi sağladığınızda cildinizdeki olumlu değişiklikleri de göreceksiniz.
Göz kremi cildin daha derin katmanlarına nüfuz edebilen birçok yararlı maddeyi içerisinde barındırır.
Göz kremleri kırışıklıklar konusunda çok etkilidir ve ince çizgilerin bile görünümünü azaltır. Bu sebeple göz kremlerinizi zaman zaman tüm cildinize de uygulayabilirsiniz.
Göz kremleri ayrıca iyi birer nemlendirici görevi görür. Göz çevresine aydınlık ve parlaklık kazandıran göz kremleri tüm cildinizi ışıl ışıl yapabilir.
Geniş görünen gözenekler cildinizi kusurlu gösterir. İyi temizlenmemiş bir cilt tıkanmış gözeneklere sebep olur. Tıkanan bu gözeneklerde zamanla cildinizde sivilcelerin oluşmasına neden olabilir. Bu sebeple cilt bakımı yaparken gözeneklerinizin bakımına daha çok özen göstermeniz gerekir.
Gözenek temizleyici jeller ya da maskelerden yararlanarak gözeneklerinizi hem temizleyip hem de sıkılaştırabilirsiniz.
Türkiye'den ve Dünya’dan son dakika haberler, köşe yazıları, magazinden siyasete, spordan seyahate bütün konuların tek adresi posta.com.tr; posta.com.tr haber içerikleri kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz. …

source