Lazer Epilasyon Kanser Yapar Mı?

Lazer Epilasyon Kanser Yapar Mı?

Haziran 22, 2020 0 Yazar: admin

Lazer Epilasyon

İstenmeyen tüylerden kurtulmanın en etkili yolu olan lazer epilasyon yöntemi kanser yapar mı? Sizler için araştırdık. Epilasyon yaptıracak olanların aklındaki soru işaretlerini gidermek ve lazer epilasyon uygulaması hakkında detaylı bilgiler vermek üzere uzmanların görüşlerine başvurduk.

Cilde ışın verilmesi sonucunda istenmeyen tüyleri gideren lazer epilasyon yöntemi bazı durumlarda deride yanık oluşturabilmektedir. Bu olumsuz yan etkiler nedeniyle lazer epilasyonun kansere sebep olup olmadığı merak konusu olmaktadır.

Lazer Epilasyon Kanser Yapar Mı?

Lazer epilasyonun kanser yaptığına dair herhangi bir bulguya rastlanmamıştır. Ancak uzmanlar, lazer epilasyon ışınlarının kansere neden olmadığını da açık bir dille söyleyemiyor. Kanser hastalığına yakalanan ve hastalık nedeni lazer epilasyon ile ilişkilendirilen herhangi bir kişi bu güne kadar rapor edilmemiştir. Ancak lazer epilasyon ışınlarının kansere sebebiyet vermediğini açıkça belirtmek hata olacaktır.

Lazer Epilasyonun Zararlarında Korunma

  • Lazer epilasyon yaptıracağınız klinik ve uzmanın bu konuda deneyimi ve geçmişi çok önemlidir.
  • Deneyimsiz ellerde kullanılan lazer epilasyon aletleri cildinizde büyük yara ve yanıklar oluşturabilir
  • Lazer epilasyon için kullanılan aletin markası ve kalitesi önemlidir.
  • Lazer epilasyon işlemi sona erdiğinde cildinize yüksek faktörlü güneş kremi sürmelisiniz.
  • Lazer epilasyon sonrasında solaryuma girmek, cildinizde leke oluşmasına sebebiyet verebilir.
  • Hamile bayanlar lazer epilasyon yaptırmadan önce doktorlarına danışmalıdır.

Güvenilir merkezlerde ve uzman kişilerce yapılan lazer epilasyon uygulamasının herhangi bir zararı olmayacaktır. Kanser açısından kesin bir dille konuşmak yanlış olsa da, cildinizde görülebilecek leke ve yanıklar için bu cümleyi kullanmak doğru olacaktır. Lazer epilasyon yöntemi, istenmeyen tüyler için hala en etkili yöntem olarak öne çıkmaktadır. Cildinizde egzama gibi cilt rahatsızlıkları bulunuyorsa lazer epilasyon öncesinde doktorunuza başvurunuz yada epilasyonu uygulayacak olan uzmana hastalığınız hakkında bilgi veriniz.

Linkler