Lazer Epilasyon Nedir?

Lazer Epilasyon Nedir?

Haziran 21, 2020 0 Yazar: admin

Epilasyon Nedir ?

Epilasyon, istenmeyen tüylerin çeşitli aletler ve yöntemler yardımıyla kökten alınarak cildin pürüzsüzleştirilmesi işlemdir. Epilasyon yöntemi ile tüyler köklerinden alınarak, daha uzun süreler tüylerden kurtulmak mümkün hale gelir. Ağda, epilasyon cihazları, sugaring ve lazer olmak üzere bir çok çeşidi bulunmaktadır.

Epilasyon türleri arasında en popüler olanı lazer epilasyon yöntemidir. Başarılı sonuçlar ortaya koyan lazer epilasyon, istenmeyen tüylerden kurtulmanın en etkili yoludur. Epilasyon cihazları ise evde kullanabileceğiniz pratik bir yöntemdir. Tüyleri kökünden çekerek alan bu yöntem, acılı bir yöntem olarak bilinir.

Epilasyon Avantajları ve Dezavantajları

Epilasyon yöntemi ile istenmeyen tüylerden kurtulmanın bir çok avantajlı yönü bulunmaktadır. Epilasyon çeşitleri ile tüylerden kurtulmak, diğer yöntemlere göre daha uzun süren bir işlemdir. Kökünden alınan tüyler daha uzun sürede gelişip büyüyeceği için etkisi haftalar boyu sürmektedir. Kullanılan epilasyon yöntemine bağlı olarak ağrı, kaşıntı, batık tüy, yanma veya alerjik tepkiler görülebilir. Bu epilasyon yöntemlerinden herhangi birini kullanmadan önce bir doktor ile konuşun.

epilasyon nedir

Acısız Epilasyon Nasıl Yapılır ?

  • Epilasyon işlemi öncesinde tüyleri makasla kesip kısaltmak yada 3 gün öncesinden jiletle tıraş etmek acıyı hafifletebilir. Kısaltılan tüyler üzerine epilasyon aleti kullanmak, işlemin daha az ağrıyla sonuçlanmasını sağlayacaktır.
  • Epilasyon öncesinde asetaminofen veya ibuprofen gibi ilaçlardan 30 dakika önce içmek ağrılarınızı hafifletecektir.
  • Epilasyon yaptıracağınız gün olarak tatil gününü seçmeniz sizin yararınıza olacaktır. İlk epilasyon sonrasında ciltte kızarıklıklar meydana gelecektir. 1 günün ardından kızarıklıklar geçecektir.
  • Epilasyondan 1 gün sonra kıllar yeniden büyüyeceği için üst üste 2 gün epilasyon yapılmalıdır. Epilatörleri 90 derecelik açıyla tutun ve tüyleri kapmak için yavaş yavaş kıllı bölgelerde gezdirin. Vücudunuzun simetriğine göre epilatör kendiliğinden küçük titreşimlerle yön değiştirebilir, bunlara dikkat ediniz.
  • Epilasyon sonrası kıl batıklarını önlemek için duş almanız gerekmektedir. Kese yada lif kabağı kullanmalı, hassas ciltler losyon tercih etmelidir.
Linkler