Lazer Epilasyon Yöntemleri

Lazer Epilasyon Yöntemleri

Haziran 22, 2020 0 Yazar: admin

İstenmeyen Tüyler

Lazer epilasyon uygulaması, kişinin ten rengi gözetilerek farklılıklar gösterebilmektedir. İstenmeyen tüyler için en etkili çözüm olan lazer epilasyon, temel olarak elektroliztermoliz ve blond olmak üzere 3 çeşide ayrılır. Bu çeşitler arasında cilt rengine göre ise farklı yöntemler uygulanır.

Lazer Epilasyon Yöntemleri

Diode Lazer Epilasyon Yöntemi

Genel olarak tüm cilt renklerinde kullanılan yöntem, en yaygın kullanılan lazer epilasyon yöntemlerindendir. Geniş alandaki tüyleri aynı anda yok edebilme özelliği sayesinde bayanların fazlaca tercih ettiği bu lazer epilasyon yöntemi pratik ve hızlı sonuçlar verir.

Ruby Lazer Epilasyon Yöntemi

Kısa tüyler üzerinde etkili olan lazer epilasyon yönteminde uygulanan ışınlar tüylerin zaman içinde yok olmasını sağlar. İnce tüyler üzerinde etkili olduğu için az şekilde acı verir.

IPL Lazer Epilasyon Yöntemi

Kesik biçimde ışınlar verilen IPL yönteminde tüyler daha geç sürede alınır ancak düzenli kullanım sonrasında tüylerde azalma ve yok olmalar görülür.

Nd: Yağ Lazer Epilasyon Yöntemi

Koyu ten rengine sahip kişilerde başarılı sonuçlar veren bu yöntemde kılın köküne ulaşılarak yakılır. Dip bölgelere etki etmesinden kaynaklı olarak ağrı verebilmektedir. Esmer tenlilerde sıklıkla uygulanır.

eplasyon yöntemleri

Alexandrite Lazer Epilasyon Yöntemi

Açık ten rengine sahip kişilerde tercih edilir. Yüz, omuz ve kollarda uygulanmayan bu yöntem, bu özelliği ile diğer lazer epilasyon yöntemlerinden ayrılır. Koyu ten rengine sahip kişilerin yararlanamadığı yöntemde başarılı sonuçlar elde edilir.

Lazer Epilasyon Faydaları

Kaşları çok sık olan kişiler lazer epilasyon yöntemiyle kaşlarını inceltebilirler. Lazer epilasyon tedavisi ile vücudunuzdaki tüm bölgelerdeki istenmeyen tüylerden kurtulabilirsiniz. Lazer epilasyon uygulaması ile 6 seans sonrası istenmeyen tüylerden tamamen kurtulabilirsiniz. Her ten renginde etkili olan Diode lazer epilasyon yöntemi bayanlar tarafından en çok tercih edilen yöntemdir.

İlk defa lazer epilasyon yaptıracak olanlar önceden acı ve hassasiyet ölçümü için demo uygulamalar yaptırabilirler. Güzellik uzmanı ile görüşüp ilk lazer epilasyon uygulaması ile ilgili bilgi alabilir ve tavsiyelerle birlikte istenmeyen tüylerinizden lazer yöntemiyle kurtulabilirsiniz.

Linkler