Lazerle Ben Aldırma Nasıl Yapılır? Tedavisi Nasıl

Lazerle Ben Aldırma Nasıl Yapılır? Tedavisi Nasıl

Eylül 11, 2020 0 Yazar: admin

Lazerle Ben Aldırma Tedavisi

Ben tedavisi arasında en yaygın yöntem lazerle ben aldırma yöntemidir. Lazerle et beni aldırma operasyonu sonrasında iz kalmadan lekesiz şekilde hayatınıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Vücudun çeşitli bölgelerinde görülen benler, yüzde yada diğer kıyafetin kapatmadığı bölgelerde çıktığında görünüm açısından kişiyi rahatsız edebilmektedir.

Lazerle Ben Aldırma Ameliyatı

Fraksiyonel lazer, yaygın olarak lazerle ben alma işleminde kullanılmaktadır. Bölgeye uygulanan lazer, ben köküne kadar etki ederek buharlaşmasını sağlayarak beni yok eder. Lazerle ben aldırma operasyonuna başlamadan önce tedavi bölgesine lokal anestezi uygulanarak acı hissi azaltılır. Anestezi sonrasında yaklaşık 30 dakika süren işlemin ardından ben yok edilmektedir.

Lazerle ben aldırma işlemi sonrasında ciltte leke kalmamaktadır. Bu nedenle lazer tedavi yöntemi sıkça tercih edilen yöntem arasında yer alır. Lazerle ben aldırma işlemi sonrası benin tekrar çıkma ihtimali yüzde 10 civarındadır. Geleneksel yöntemlerde ise bu oran daha fazladır.

Ben aldırma işlemi bazı durumlarda ciddi sıkıntıları beraberinde getirebilmektedir. Ben aldırma işlemi öncesinde araştırma yapılarak türünün belirlenmesi gerekmektedir. Aksi halde cilt kanserine yol açma riski oluşabilmektedir. Hücrelerin yenilenme yetenekleri azaldıkça ciltte daha fazla ben çıkmaktadır. İlerleyen yaşlarda benlerin sayısında artış olabilir ve büyüyüp koyulaşabilir.

lazerle ben aldırma

Lazerle Ben Aldırma Sonrası:

  • Lazerle ben aldırma işlemi sonrasında leke kalmaması için doktorunuzun önerdiği kremi muhakkak kullanmalısınız.
  • Lazer tedavi sonrasında ben bölgesinde hafif izlerle karşılaşabilirsiniz.
  • Lazerle ben aldırma işlemi sonrasında benin tekrar çıkma ihtimali çok düşüktür.
  • Tedaviyi takip eden 1 hafta içinde ben ve lazer izi tamamen yok olacaktır.
  • Tedavi sonrasını takip eden 1 haftadan sonra cildinizde iz kaldıysa doktorunuza başvurup uygun kremi kullanmalısınız.
  • Lazer tedavi uygulanan bölgeye doktor tavsiyesi olmayan hiçbir ilaç yada krem sürmeyiniz.

Cildinizdeki benleri koparmak, kanatmak yada kaşımak ciddi rahatsızlıklara yol açabilmektedir. Doktor müdahalesi olmadan kendi başınıza beni kazımayınız yada koparmayınız. Bazı ben türlerinin tahrip edilmesi cilt kanseri oluşmasına neden olabilmektedir. Ben tedavisinde durumun ciddiyetini kavrayıp, uzman doktorla birlikte uygun tedavi yöntemini tercih edip benlerinizden kurtulabilirsiniz.

Linkler