Lazerle Ben Aldırma Nasıl Yapılır?

Haziran 28, 2022 0 Yazar: admin

LAZERLE BEN TEDAVİSİ NASIL YAPILIR

Et beni Nedir ;Cilt yapısında görülen melanosit adı verilen hücrelerden kaynaklanan lezyondur. Latince de ismi ise hücreler kümesi demektir. Lazerle ben tedavisi işlemi nasıl yapılır? Şayet Lazerle ben tedavisi yerine doğal tarifler denemek isterseniz Et beni tedavisi içerisinde bitkisel tarifler bulabilirsiniz.

Kaç Çeşit Ben Vardır?

Farklı farklı görünen ve özelliklere sahip olan birçok ben çeşidi bulunmaktadır. Renkleri herkeste aynı olmayabilir. Örneğin kimisinde siyah ve kahverengi benler varken kimisinde mavi ve başka renkler olabilir.

Benler Ne zaman Oluşur?

Çoğu insanda doğuştan ben bulunur ama sonradan da bazı kimselerde et beni oluşumu gözlemlenir.

Benler Ne Derecede Önem Taşır?

Kişilerin cildinde farklı sayılarda ve büyüklüklerde dışa doğru çıkık ve tam tersi dümdüz olabilir. Ben diye bilinen birçok hücrenin kansere dönüşme riski ya çok azdır ya da hiç yoktur. Ancak bazı benlerin özellikle Displastik türünde olanların kansere eğilimli benler oldukları bilinmektedir. Bazı deride bulunan benler Malign Melanom adı verilen deri tümörleri tedavi edilip ben o bölgeden alınsa da kişinin yaşama şansını çok fazla kısaltabilir. Bu yüzden ciltte bulunan benlerin uzmana gösterilip kansere yatkın olup olunmadığına bakılması çok büyük önem taşır.

Benlerin Cerrahi Müdahalesi Kanser Yüzünden Mi Gerçekleşir?

Benlerinden kanser rahatsızlığı dışında iki şekilde kurtulabilirsiniz.

Çıkıntıları olan benleriniz yani dışarıya doğru çıkıntısı olan benler kesilebilir yada saçlarınızda veya sırtınızda bulunan benler tahriş olmaya ve takılıp kanama yapıyorsa bu benler doktor tarafından önlenebilir. Bazı kişiler benlerin üzerilerindeki kılları koparttıkları için iltihaplanmalarla karşılaşabiliyorlar. Bu durumda doktor müdahalesi gerekebilir.

Diğer benlerin alınma sebebi ise estetik görünümü bozmasıdır. Bu sebeple de doktorlar benlerin görünümünü ortadan kaldırabiliyorlar.

Et Benlerinin Alınması Gereken Durumlar

  1. Benlerin kenarlarının silikleşmesi ve düzensizleşmesi
  2. Büyüklüğünün 6 mm’den daha geniş olması
  3. Benlerin asimetrikleştirilmesi
  4. Benlerin renklerinin değişime uğraması
  5. Benlerin şişkinliğinin artması

Ameliyat Olmadan Lazerle Ben Tedavi Edilir mi?

Ameliyat olmadan benler lazer işlemi ile çıkartılır. El, yanak, genital bölge, dudak, ayak, sırt el ve boyun bölgesindeki benler fraksiyonel lazer tedavisi ile mümkündür.

Lazer Ben Aldırma İşlemi Ağrı Verir Mi?

Küçük olan benlerde herhangi bir şekilde Emla veya Lokal anestezi uygulamak gerekmez. Fakat daha büyük benler için Emla Uygulaması uygun görülürse yapılır. Ağrı oluşmaması için.

Lazer Ben Tedavisi Nasıl Yapılır

Nevüs 1 ve 2 mm çapında yapılan atışlar ile buharlaşması sağlanır. Atışlar yapılırken ya da uygulama bitiminde herhangi bir şekilde kanama yaşanmaz. Uygulama gerçekleştikten sonra kişi temiz galı olan bir bez yardımı ile tuzlu olan serum ile o bölgeyi 3 – 4 kez temizler. Kişiye antibiyotik katkılı krem verilir temizlemeden sonra uygulanır. 1 hafta içerisinde sorunsuz bir şekilde ben olan bölge iyileşir.

Lazerle Ben Tedavisi Kaç Seanstır?

En fazla iki seans yapılır bu da sadece büyük benler için geçerlidir. Küçük olan benlerde tek seans başarılı sonuç vermektedir.

Lazer Tedavisinden Sonra Ben Tekrar Oluşur Mu?

Benin tekrar oluşma gibi bir durumu söz konusu değildir. Aynı bölgede ben tekrar oluşmaz.

Et Benlerinin Alınması Kanser Yapar mı?

Hayır yapmaz. Tamamen halk arasında bu şekilde bilinse de yanlış bir bilgidir. Doktora danışıp karar vermek başkalarının sözleri ile karar vermemek en doğru olan yoldur.

Ben Tedavisinden Sonra İz Kalır mı?

Ameliyat uygulanmadan sadece lazer ile yapılan tedavilerde kesilme işlemi yapılmayacağından iz kalmaz. Ama cerrahi müdahale durumlarında iz kalmaması gibi bir durum yoktur. Ciltte kalan izler daha sonrasında mümkün olduğu kadar aza indirgenebilir.


Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /www/wwwroot/ciltbakimlarim.com/wp-content/themes/head-blog/content-single.php on line 27

Warning: file_get_contents(https://denmez.com/linkler.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /www/wwwroot/ciltbakimlarim.com/wp-content/themes/head-blog/content-single.php on line 27
Linkler