Leke karşıtı cilt bakımı kuralları – Posta

Ekim 15, 2022 0 Yazar: admin

Pürüzsüz, aydınlık ve eşit tonda bir cilt harika olurdu ancak güneş ışınları, kimyasallar hatta akıllı telefonlar bile buna engel olabilir. 
Cilt lekelerine karşı doğru bir koruma oluşturarak cildinizi yeniden eski haline döndürebilirsiniz. 
EŞİT VE CANLI CİLT TONU
Leke karşıtı cilt bakımı, öncelikle cildi güneşten korumayı ele alır ve leke oluşumunu en aza indirir. Bununla birlikte cildin canlanması ve doğal parlaklığını geri kazanması için günlük cilt bakım rutinini uygulamanız gerekir. 
En önemlisi güneşin zararlı ışınlarından korunmaktır. Böylece cildinizdeki pigmentasyon sorununa engel olursunuz. Yeni leke oluşumu azaltır. 
Leke karşıtı cilt bakımı için mutlaka yüzünüze özel, en az 50 faktör mineralli bir güneş koruyucu edinin ve her sabah cildinizi temizledikten, cilt bakımınızı yaptıktan sonra uygulayın. 
 
Leke karşıtı cilt bakımında en önemli noktalardan biri de ölü derilerin arındırılmasıdır. 
Güneş cildiniz üzerinde görünür ve görünmez pigmentasyon sorunlarına neden olur. Güneş hasarı çok fazla olduğunda koyu lekeler ortaya çıkar. 
Cildinizi ölü hücrelerden arındırmak önemlidir.
Haftada 2-3 defa düzenli ve nazikçe peeling uygulayın. Daha fazlası, daha iyi sonuç almanız sağlamaz ancak cildinizi tahriş edebilir ve sebumunu bozabilir. 
Pütürcüklü peelingler cildin üst tabakasına zarar vermenize neden olabilir. 
Bunun için kimyasal peeling yapan ürünleri deneyin. 
 
Cildiniz için hücre yenileyici bileşenlere yönelin. 
Cilt lekelerinden kurtulmak ve oluşumunu engellemek için cildinizi yenileyen, izleri geçiren yenileyici ürünleri tercih edebilirsiniz. 
Retinol ve niasinamid cildiniz için güçlü bir hücre yenileyicidir. Serum olarak gece cilt bakım rutininize ekleyebilirsiniz. 
Serum sonrası cildinizi nemlendirmek için, yenileyici özellikleriyle bilinen E vitamini, C vitamini, aloe vera gibi bileşenler içeren bir nemlendirici ile nemlendirin. 
 
 
Türkiye'den ve Dünya’dan son dakika haberler, köşe yazıları, magazinden siyasete, spordan seyahate bütün konuların tek adresi posta.com.tr; posta.com.tr haber içerikleri kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz. …

source

Linkler