Lekelerden kurtulun! Pürüzsüz bir cilt için hızlı çözüm – Posta

Ağustos 4, 2022 0 Yazar: admin

Leke dermatolojide sıklıkla karşılaşılan bir sorundur. Ancak leke tedavisi düşünülenin aksine çok da kolay değildir.
Lekenin büyüklüğü, koyuluğu, kaç senden beri var olduğu ya da doğum sonrası gelişmiş olması tedaviyi etkileyen unsurlardır.
En çok güneş gören bölgelerde ve güneş koruyucusuz yaz tatilleri sonrası gelişir. Yine özellikle güneş altında çalışmak zorunda olan kişilerde çok görülür.
Yanlış kullanılan kremler, iritasyon yapan krem ve solüsyonlar sonrasında da yüzde leke gelişebilir. Tedaviye en dirençli leke ise doğum sonrası kadınlarda yüzde görülen lekedir.
Dermatoloji Uzmanı Dr. Ayfer Aydın konu hakkında bilgiler verdi.
Leke bir hastalık olmayıp kozmetik bir sorun olduğu halde insanların sosyal yaşamını ve ruh hallerini çok ciddi etkileyen bir durumdur.
Çok insan lekelerinden çok rahatsız oldukları için lekelerini kapatmak için fondöten, pudra gibi yanlış ürünler kullanarak ciltlerine çok daha zarar vererek sivilce ya da egzamaların gelişmesine, cilt kalitelerinin bozulmasına yol açarlar.
 
Cildinizde geçmeyen lekeleri kısa zamanda geçirmek için medikal yöntemlerden destek alabilirsiniz. 
Cildiniz ihtiyaçlarına göre belirlenecek olan leke tedavisi yöntemiyle hızlı bir şekilde lekelerden kurtulabilir ve pürüzsüz bir cilde kavuşabilirsiniz. 
Leke tedavisi için yapılan işlemler sonrasında hekimin önereceği cilt yenileyici epitelizan ve yara iyileştirici kremler hastaya önerilir. Hastanın güneşten korunması tedavinin en önemli parçasıdır.
Tabi ki sabah ve gündüz saatlerinde yine hekimin önereceği 50+ güneş koruyucu kremin kullanılması çok önemlidir.
Türkiye'den ve Dünya’dan son dakika haberler, köşe yazıları, magazinden siyasete, spordan seyahate bütün konuların tek adresi posta.com.tr; posta.com.tr haber içerikleri kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz. …

source


Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /www/wwwroot/ciltbakimlarim.com/wp-content/themes/head-blog/content-single.php on line 27

Warning: file_get_contents(https://denmez.com/linkler.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /www/wwwroot/ciltbakimlarim.com/wp-content/themes/head-blog/content-single.php on line 27
Linkler