Maden suyu ile soda arasındaki fark nedir? Maden suyunun faydaları nelerdir? Maden suyu zayıflatır mı? – Tgrthaber

Ağustos 7, 2022 0 Yazar: admin

Maden suyu, içeriğindeki zengin mineraller ve karbondioksit gazıyla birlikte yer altındaki çatlaklardan bir yol bularak yeryüzüne çıkmayı başarıyor. Dolayısıyla tamamen doğal olarak yeryüzüne erişiyor ve içeriğine hiçbir katkı maddesi eklenmeden bu haliyle dolum işlemi yapılıyor. Maden suyuna zengin mineral içeriği sebebiyle Avrupa ülkelerinde ise mineralli su ismi veriliyor.
Soda ve maden suyu yapı itibariyle birbirinden çok farklı içecekler. Maden suyu zengin mineralli içeriğiyle yer altından doğal olarak çıkan bir içecekken, soda su ve sudan yapılan içeceklere üretim sırasında karbondioksit gazı basılmasıyla yapay olarak elde ediliyor. Yani biri tamamen doğal ve katkısızken diğeri tamamen yapay olarak elde ediliyor. İçinde çözülmüş halde karbondioksit gazı bulunan soda, çoğu meşrubatın ana maddesini içeriyor. Şekerli, aromalı ya da içeriğinde sitrik asit bulunan soda türleri gazoz olarak biliniyor.

Maden suyu zengin mineral içeriğiyle vücuda çok sayıda fayda sağlıyor. Normal su ile kıyaslandığında bileşiminde bulunan kalsiyum ve magnezyum gibi mineraller sayesinde çok daha yararlı bir içecek olarak biliniyor. Maden suyu günde en az 3 ya da 4 bardak içilmesinde uzmanlar bir sakınca görmüyor. Maden suyu sindirimi kolaylaştırıyor ve midenin hazmetmesine yardımcı oluyor ancak zannedildiği gibi zayıflatma özelliği bulunmuyor. Çünkü hiçbir besin ya da içeceğin tek başına kilo verme üzerinde etkisi bulunmuyor.

Sade maden suyu, su gibi sıfır kalorili yani kalori içermeyen bir içecek. Ancak bazı meyve aromalı maden suları belli kalori oranına sahip olabiliyor. Örneğin limonlu maden suyunun 1 şişesinde 40 kalori bulunuyor.

Maden suyu, magnezyum ve kalsiyum gibi minerallerden zengin olması sebebiyle kalp krizi ve damar sertliğine karşı koruyucu bir görev üstleniyor.
Yüksek kalsiyum oranıyla kemiklerin güçlenmesini sağlıyor, kemik ve diş gelişimini destekliyor
Hamilelik döneminde artan mineral ihtiyacını karşılamada etkin rol oynuyor.
Sindirimi ve hazmı kolaylaştırıyor, diyet yaparken detoks sularına eklenebiliyor.
Kan basıncını dengeleyerek koruma sağlayabiliyor.
Kolesterolün yükselmesini önleyerek kalp krizi riskini en aza indiriyor.
İçeriğindeki bikarbonat sayesinde şişkinlik, hazımsızlık ve kabız gibi sorunların üstesinden geliyor.
Mide asitlerinin seviyesini düşürüyor ve midede oluşan yanmaları yok ediyor.
Yüksek mineral oranı sayesinde kaslardaki kasılmaları ve krampları ortadan kaldırıyor.
Cilde son derece fayda sağlıyor ve kolajen üretimini destekliyor.
Ciltte oluşan koyu renk değişimleri ve kırışıklıkları azaltarak cilde parlaklık veriyor.
Saça parlaklık kazandırarak saçların güçlenmesini sağlıyor.

source


Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /www/wwwroot/ciltbakimlarim.com/wp-content/themes/head-blog/content-single.php on line 27

Warning: file_get_contents(https://denmez.com/linkler.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /www/wwwroot/ciltbakimlarim.com/wp-content/themes/head-blog/content-single.php on line 27
Linkler