Maden Suyunun Cilde Faydaları Nelerdir? Maden Suyu Cilt Lekelerine ve Sivilceye İyi Gelir Mi? – Sabah

Temmuz 14, 2022 0 Yazar: admin

Ciltte ferahlama sağladığı düşünülen maden suyu, yer altından çıkarılan mineral bakımından oldukça zengin içeceklerin başında gelir. Çoğu güzellik uzmanının cilt bakımına etki etiğini söylediği maden suyu hakkında merak edilen tüm detayları bir araya topladık. Sizlerde cildine önem verenlerdenseniz maden suyunun cilde faydalarına bir göz atmalısınız.
Cilt temizliğine etkileriyle sık sık gündeme gelen maden suyu kalsiyum ve mineral bakımından zengin doğal bir sudur. Genellikle mide rahatlaması için tercih edilen bu doğal mineral deposu aynı zamanda cildin her noktasına da uygulanabiliyor. Her yaştan kadının ilgi gösterdiği maden suyunun cilde faydaları şunlardır:
Farklı sebeplerle meydana gelen cilt lekeleri zamanında müdahale edilmezse ciltte kalıcı olarak görsel bozukluk yaratan lekelerdir. Güneş, alerji, doğum ya da daha farklı sebeplerle oluşmaya başlayan lekeler için maden suyu kullanımının çok revaçta olduğunu biliyor muydunuz? Özellikle de cildini çeşitli makyaj malzemeleriyle maskelemek istemeyenlerin tercih ettiği maden suyu ile ne kadar kullanımdan sonra lekeler azalmaya başlar?
Belli dönemlerde cilt dokusunda bozulmalar yaşanabilir. Bu tarz durumlarla karşılaştığınızda çözümü maden suyunda arayabilirsiniz. Keza doğal bir mineral kaynağı olduğu için cilde herhangi bir zararı bulunmayan maden suyu düzenli kullanım sonrasında sonradan oluşan lekelerin yok olmasını sağlayabilir. Her gün kullanılabilen bu maden sularının mutlaka sade olmasına özen göstermelisiniz. Cildinizi tonikleme aşamasında saf maden suyunu yıkama suyu olarak kullanabilirsiniz. Sonrasında musluk suyu ile durulamaya gerek yok. Eğer musluk suyuyla yeniden cildi yıkarsanız saf maden suyunun etkisini azaltırsınız.
Bu konuda birden fazla yöntem karşınıza çıkacaktır. Keza saf haliyle de sık kullanılan maden suyu bazı maske ya da kürlere de ilave edilebiliyor. Sizlerde evinizde doğal bakım yöntemlerini tercih ediyorsanız şu yöntemleri kullanabilirsiniz:
Evinizdeki birkaç malzemeyle dakikalar içerisinde yapabileceğiniz bu doğal tonik için 1 adet maden suyu, 1 yemek kaşığı zeytinyağı ve 1 yemek kaşığı limon suyunu iyice karıştırın. Karışım homojen bir hale geldikten sonra makyajdan arındırılmış cildinize pamuk yardımıyla sürün. 20 dakika sonra ılık su ile cildinizi nazikçe yıkayın. Masaj hareketleriyle uygulamanız gereken bu tonik maden suyu sivilceye iyi gelir mi soruna da birebir yanıt veriyor. Keza düzenli kullanım sonrası sivilcelerin kurumasını sağlayan doğal tonik, akne oluşumunu da engelliyor.
Dönem dönem cilt dokusunda kızarıklık ve şişmeler görülebilir. Böyle sorunları sık yaşayan biriyseniz buz kalıbına bir şişe sade maden suyunu dökerek dondurun. Uyandığınız anda buz küpünü cildinizin yer yerine sürerek etki etmesini bekleyin. Bu tarz buz kompresi uygulamaları cildin sıkılaşmasında da oldukça etkilidir.
Maden suyunun en bilinen kullanım yöntemi temizlenmiş cildi sadece maden suyuyla yıkama işlemidir. Durulama suyu olarak kullanılan bu tarz maden sularının saf içerikli olmasına dikkat edin. Yüzünüzü yıkadıktan sonra kurulama işlemi yapmadan cildin bu mineralli suyu emmesini beklerseniz etkisi daha yüksek olacaktır.

source


Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /www/wwwroot/ciltbakimlarim.com/wp-content/themes/head-blog/content-single.php on line 27

Warning: file_get_contents(https://denmez.com/linkler.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /www/wwwroot/ciltbakimlarim.com/wp-content/themes/head-blog/content-single.php on line 27
Linkler