Menüsküse, eklem ağrılarına birebir! Şifa deposu bamya tohumunun saymakla bitmeyen faydaları nelerdir? Bamya tohumu kürü nasıl yapılır? – Tgrthaber

Ağustos 5, 2022 0 Yazar: admin

Anavatanı Asya ve Afrika olan yenilebilir bamya tohumları lifli yapısı ve yüksek besin değeriyle çok sayıda hastalığı tedavi edici özellik gösteriyor. Türkiye’nin önde gelen doktorları tarafından önerilen bamya tohumunun sindirimi düzenleyici, kolesterolü düşürücü ve tok tutan etkileri sayısız faydalarından sadece birkaçı… Bamya tohumunun menüsküs, eklem ağrıları, sıvı kaybı ve kireçlenmelere olan iyileştirici etkisinden sıklıkla söz eden uzmanlar, bamya tohumu kürünün bu faydaları sağlamak açısından son derece etkili olduğunu belirtiyor.
Bamya tohumu bamya bitkisinden elde edilen, lifler ve antioksidan açısından son derece zengin, yenilebilir bir tohumdur. Bamyanın çekirdeklerinden ayıklanarak kurutulur ve bu haliyle genellikle aktarlarda satılır. Vücuda çok sayıda fayda sağlayan bamya tohumu kalsiyum, demir, folik aist, B, C ve K vitaminleri içeren bileşimi sayesinde bağışıklık sistemini güçlendirir.
Bamya tohumu birçok faydasıyla son yılların en popüler besini olarak karşımıza çıkıyor. Bamya tohumunun faydaları nelerdir sorusuna cevaben şu hastalıklara karşı çok etkin bir rol oynadığını söyleyebiliriz.

Bamya tohumu içeriğinde bulundurduğu Beta-karoten ve A vitamini sayesinde gözlerde meydana gelen hastalıkları önlemede güçlüdür. Bazı ülkelerde göz hastalıklarına sahip insanların tedavisinde kullanılan bamya tohumu, retinayı korumak için önemli bir rol oynar. Bamya tohumu göz sağlığı için etkili olan besinlerin başında gelir. Görme üzerindeki etkisi havuç kadar önemlidir.

Bamya tohumu kansere karşı bağışıklığı güçlendirmek ve kanser hücrelerinin oluşumunu önlemek için son derece etkilidir. Bamya tohumu, kanser hücrelerinin yayılmasını engelleyen ve ismi lektin olan bir protein içerir. Bağışıklık sistemini güçlendiren en etkin besinlerden bamya tohumu, zararlı hücrelerin vücuda girmesini ve yayılmasını önlemede mükemmeldir.
Bamyanın içinde bulunan küçük çekirdekler bamya tohumudur.
Bamya tohumu tane tane yenebildiği gibi tohumunu ezip toz haline getirerek, yemeklerinize ya da içeceklerine ekleyerek de tüketebilirsiniz.
Ayrıca bamya tohumunu toz haline getirebilir ve üzerine kaynar su ekleyip demleyerek de içebilirsiniz.
Aynı zamanda yoğurt ya da sütünüze karıştırabilirsiniz.
Birkaç bamya tohumunu oda sıcaklığındaki bir suda bekleterek suyunu içebilirsiniz.

10adet bamya tohumunu öğütücüden geçirerek toz haline getirin. Bu tozun üzerine 1 yemek kaşığı zeytinyağı ve 1 yemek kaşığı bal ilave edin ve macun kıvamına getirin. Bamya tohumu kürünü 1 hafta boyunca her gün 1 çay kaşığı olarak tükettiğinizde etkilerini hissedebilirsiniz.

source


Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /www/wwwroot/ciltbakimlarim.com/wp-content/themes/head-blog/content-single.php on line 27

Warning: file_get_contents(https://denmez.com/linkler.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /www/wwwroot/ciltbakimlarim.com/wp-content/themes/head-blog/content-single.php on line 27
Linkler