Mevsim geçişlerinde cilt bakımı – Posta

Eylül 6, 2022 0 Yazar: admin

Mevsim geçişlerinde cildinizin hasar görmemesi için doğru bir cilt bakım yöntemi uygulamanız gerekir.
Cildinizi her gün özenle temizledikten sonra bolca nemlendirici uygulayarak güçlendirmelisiniz. Cildinizin aydınlık, parlak ve pürüzsüz yapısını korumanız için uygulamanız gereken yöntemleri bu yazımızda bulabilirsiniz.
CİLDİNİZİ NEMLENDİRİN
Mevsim geçişlerinde cildinizin dış etkenlerden dolayı hasar görmesini istemiyorsanız nemlendirici kullanmanız gerekir. Cildinizi temizledikten sonra cilt tipinize uygun bir nemlendiriciyi cildinize sürün.
Kullandığınız nemlendiricilerin su bazlı olmasına dikkat edin. Kuru bir cildiniz varsa daha yoğun nemlendiricileri tercih edebilirsiniz.
Özellikle yaz aylarında güneş ışınlarından dolayı nem dengesini kaybeden cildinizi bolca nemlendirmeniz gerekir. Böylece cilt bariyerini güçlendirerek cildinizin hasar görmesini engellemiş olursunuz.
Cilt yüzeyinde gün içerisinde yağ, kir ve makyaj kalıntıları birikir. Cildinizi arındırmak ve cilt sorunlarını önlemek için cilt temizliği yapmanız gerekir.
Mevsim geçişlerinde cilt temizliği yaparken cildinizi yormayan ve aşırı kurutmayan ürünlerini tercih etmeniz gerekir.
Cildin doğal nem dengesini koruyan temizleyicilerle cildinizi temizledikten sonra yatıştırıcı bir tonik uygulamalısınız. Tonik yardımıyla gözeneklerinizi sıkılaştırarak akne, sivilce ve siyah nokta oluşumunu engelleyebilirsiniz.
Sağlıklı bir cilt için cilt hücrelerini yenilemeniz gerekir. Cildi ölü hücrelerden arındırmak için düzenli olarak peeling yapmanız gerekir.
Peeling yaparak cilt yüzeyindeki ölü hücrelerden kurtulabilir ve taze bir cilde sahip olabilirsiniz. Ancak peeling yaparken bazı noktalara dikkat etmeniz gerekir.
Mevsim geçişlerinde cildinizin güneş ışınlarından dolayı zarar görmesini istemiyorsanız güneş kremi kullanmanız gerekir.
Güneş ışınlarına çok sık maruz kalan ciltlerde kuruluk, tahriş, lekeler ve kırışıklık gibi cilt sorunları meydana gelir. Cildi UV ışınlarından koruyabilmenin en kolay yolu da düzenli olarak güneş kremlerini kullanmaktır.
Güneş koruyucu kremleri her mevsim kullanmayı alışkanlık haline getirin. Dışarı çıkmadan 25-30 dakika önce güneş kreminizi mutlaka sürün. 2 saat aralıklar güneş kreminizi tazeleyin.
Türkiye'den ve Dünya’dan son dakika haberler, köşe yazıları, magazinden siyasete, spordan seyahate bütün konuların tek adresi posta.com.tr; posta.com.tr haber içerikleri kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz. …

source