mRNA teknolojisi MS hastalığına umut oldu – Tgrthaber

Ağustos 19, 2022 0 Yazar: admin

Koronavirüsle mücadelede çığır açan mRNA teknolojisi, dünyada yaklaşık 3 milyon insanda görülen örolojik Multipl Skleroz (MS) hastalığına umut oldu.  Moderna tarafından geliştirilen mRNA aşısının, hastalığın ilerlemesini durdurması bekleniyor.  Avustralya’da yapılan bir araştırmaya göre MS hastalığının ortaya çıkması ile Epstein-Barr virüsü arasında bir bağlantı tespit edilmişti. Şimdi İngiltere’deki Warwick Üniversitesi’nden uzmanlar, Epstein-Barr virüsüne karşı Moderna tarafından geliştirilen MRNA aşısını MS hastaları üzerinde deneyecek.

Uzmanlar, aşının hastalığın ilerlemesini yavaşlatmasını ve semptomların şiddetini azaltmasını bekliyor.  Warwick Üniversitesi’ndeki ekibe başkanlık eden Prof. Dr. Lawrence Young, “Epstein-Barr ve MS arasındaki bağlantı artık sorgulanamaz. Eğer aşı ile kandaki virüs seviyelerini nötralize edebilirsek, bu korkunç hastalığın en kötü semptomlarından bazılarını tersine çevirmenin mümkün olacağına inanıyoruz” dedi. 
Young, Avustralya’da MS hastalarının bağışıklık sistemini Epstein-Barr virüsünden temizlemek için geliştirilen ilaç tedavisini hatırlatarak, “Bu aşının olası olumlu sonuçlarına yönelik umut verdi” dedi. 

source


Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /www/wwwroot/ciltbakimlarim.com/wp-content/themes/head-blog/content-single.php on line 27

Warning: file_get_contents(https://denmez.com/linkler.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /www/wwwroot/ciltbakimlarim.com/wp-content/themes/head-blog/content-single.php on line 27
Linkler