Muhteşem dudaklar için peeling yapın! En iyi doğal dudak peelingi önerileri – Posta

Temmuz 17, 2022 0 Yazar: admin

Evde bulunan malzemelerle hazırlayacağınız dudak peelingi ile dudaklarınızı ölü hücrelerden arındırabilirsiniz. Doğal dudak peelingi sayesinde muhteşem dudaklara kavuşabilirsiniz.
İşte en iyi doğal dudak peelingi önerileri…
TOZ ŞEKER
Toz şeker, taneli ve sert yapısıyla gözenekleri açar ve ölü hücreleri temizler. Böylece cilt taze ce canlı görünür. Esmer, sarı veya beyaz şeker içeren peeling ürünleriyle dudak yüzündeki ölü derileri temizleyebilirsiniz. Dudakları tazeleyen şeker ile tertemiz ve pürüzsüz dudaklara sahip olabilirsiniz.
Üzüm çekirdeği yağı, yara tedavisinde ve cilt lekelerinde çok sık kullanılan doğal yağlar arasında yer alır.
Üzüm çekirdeği yağı hücre yenileyici özelliği sayesinde yaşlanma belirtilerini de ortadan kaldırır. Üzüm çekirdeği yağı nemlendirici olarak da kullanılabilir.
Cilt için çok faydalı olan üzüm çekirdeği yağını dudaklarınıza da uygulayabilirsiniz. Üzüm çekirdeği yağı; peeling etkisiyle dudakları tazeler. Dudaklarınızdaki sağlıksız görünümü ortadan kaldırır.
Jojoba yağı cildi temizler ve nemlendirir. Ayrıca cildi besleyerek onarır. Jojoba yağı bu özellikleri sayesinde dudak bakımı için de kullanılır. Antialerjen olan bu yağ; dudakların en büyük sorunlarından olan yanma, kuruma ve soyulmanın önüne geçiyor.
Düzenli olarak dudaklarınıza jojoba yağını az miktarda sürdüğünüzde dudaklarınızı nemlendirebilirsiniz. Böylece dudaklarınızın kurumasını engelleyebilirsiniz. Doğal dudak peelingi arıyorsanız jojoba yağı tam size göre olabilir.
Kayısı yağı içerisinde bol miktarda E ve C vitamini barındırır. Kayısı yağının içerisinde bulunan bu vitaminler hem cildi hem de dudakları besler. Son zamanlarda doğal cilt bakımında popüler hale gelen kayısı yağı, dudak bakımında da kullanılmaya başlandı.
Kayısı yağı, dudakların yumuşacık ve pürüzsüz olmasını sağlıyor. Aynı zamanda dudaklarındaki renk eşitsizliklerini gideriyor. Dudaklarda çok fazla biriken ölü derileri temizleyerek kusursuz ve pürüzsüz dudaklara sahip olmanızı sağlıyor.
Türkiye'den ve Dünya’dan son dakika haberler, köşe yazıları, magazinden siyasete, spordan seyahate bütün konuların tek adresi posta.com.tr; posta.com.tr haber içerikleri kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz. …

source