Mükemmel bir cilt için her gün yapın! – Posta

Temmuz 15, 2022 0 Yazar: admin

Cildinize bakmadığınız zaman cildiniz solgun ve cansız görünür. Yeterli temizleme işlemi yapmadığınız zaman birçok cilt problemiyle karşı karşıya kalırsınız. Bu sebeple günlük olarak cildinize gereken özeni göstermeniz gerekiyor. Peki, kusursuz bir cilt için hangi adımları uygulamak gerekiyor? İşte günlük olarak yapabileceğiniz cilt bakım ipuçları…
1-CİLDİNİZİ TEMİZLEYİN
Sağlıklı ve pürüzsüz bir cilde sahip olmak istiyorsanız cildinizi mutlaka her gün temizlemeniz gerekir.
Temizlenmemiş bir cilt tıkanmış gözeneklere sebep olur. Buna bağlı olarak da cildinizde zamanla akne ve siyah nokta gibi cilt sorunları meydana gelir. Bu sebeple cildinizi her zaman temiz tutmanız kirlerden arındırmanız gerekir.
Cildinizi temizlerken sadece su kullanmanız yeterli gelmez. Cilt tipinize uygun olarak alacağınız bir jel ya da köpük yardımıyla cildinizi sabah ve akşam olmak üzere günde 2 defa arındırmalısınız.
Cildinizi su ve jel yardımıyla arındırdıktan sonra mutlaka tonik kullanmanız önerilir. Tonik kullanarak gözeneklerinizi daha derinlemesine temizlemiş olursunuz. Böylelikle cildinizde kir ve yağ birikintisi kalmaz.
Ayrıca sıkılaştırıcı özelliği bulunan tonikler gözeneklerini küçültür. Tonik kullandığınızda cildiniz daha pürüzsüz ve aydınlık olur. Cilt tipinize uygun bir toniği mutlaka cildinizi temizledikten sonra kullanın.
Cildiniz gün içerisinde ihtiyacı olan nemi kaybedebilir. Cilt nemli tutulmadığında pul pul dökülme, kuruluk, tahriş gibi sorunlarla karşılaşır. Hatta nemsiz bir cilt erken kırışır ve yaşlanma belirtiler çok çabuk ortaya çıkar. Bu sebeple cildinizi her gün nemlendirmeniz gerekir.
Cildiniz yağlı, karma, kuru ya da hassas olabilir. Cilt tipinizi belirleyip nemlendiricinizi ona göre seçmeniz gerekir. Cildinizi her temizlediğinizde mutlaka nemlendirici sürmelisiniz. Ayrıca gün içerisinde bol su içerek cildinizin nemli kalmasına yardımcı olabilirsiniz.
Güneş ışınlarının zararlı etkileri cildinize her zaman zarar verir. Çok fazla güneş ışınlarına maruz kalan ciltlerde lekelenmeler ve kızarıklıklar oluşur. Güneş ışınları cildinizin erken yaşlanmasına ve gözle görülür kırışıklıkların olmasına sebep olur.
Cildinizi korumak ve hasar görmesini engellemek için her mevsim dışarı çıkmadan 30 dakika önce güneş kremi kullanmanız gerekir. Hatta güneş kremini sürekli çantanızda bulundurarak gün içerisinde tazelemeniz daha doğru olur.
Türkiye'den ve Dünya’dan son dakika haberler, köşe yazıları, magazinden siyasete, spordan seyahate bütün konuların tek adresi posta.com.tr; posta.com.tr haber içerikleri kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz. …

source

Linkler