Mükemmel cilt yenilenmesi için; DNA ışıltısı! – Posta

Eylül 13, 2022 0 Yazar: admin

DNA ışıltısı ile cilt gençleştirme, cildi yenileme ve daha dolgun ışıltılı bir yüze sahip olmanız mümkün. Son yıllarda popüler hale gelen medikal estetik yöntemlerinden biri olan DNA ışıltısı, cilt altına enjekte edilen nükleofil içerikli bir jelle uygulanıyor. Peki, DNA ışıltısı nasıl etki ediyor? Yan etkileri ya da zararları var mı? Medikal Estetik Hekimi Dr. Biran Ekici konu hakkında bilgiler verdi.
Nükleofil; Cildi gençleştirmek ve yaşlanmasına karşı koruma altına almak için oluşturulmuş; yüksek viskoziteli ve doğal polinükleotitler (PN) içeren CE onaylı biyo-uyarıcı jel serisidir. DNA ışıltısı, nükleofil içeren bu serilerin cilt altına enjekte edilmesiyle uygulanır.
DNA ışıltısı, yeni teknoloji üretilmiş farklı bir etken maddeyle hücresel düzeyde etki eden bir gençlik güzellik aşısıdır.
 
CİLT NEMLENDİRME
DNA ışıltısı, Polinükleotid, fibroblast üretimi için gerekli sulu ortamı yaratır ve hücre büyümesini teşvik ederek cildin nem kapasitesini arttırır. Cildi yoğun şekilde nemlendirerek daha dolgun ve canlı görünmesini sağlar. 
CİLT GENÇLEŞTİRME
DNA ışıltısı, doğal polünükleotitler içeren bir mezoterapi uygulamasıdır. Yüksek antioksidan etki ve yoğun nemlendirme sağlar.
Polinukleotid ile yapılan tedavi, cilt bariyerini güçlendirir ve doğal formunu korumasına destek olur. 
Cildin erken yaşlanmasını neden olan faktörlere karşı güçlü savunma bariyeri oluşturur
CİLT ESNEKLİĞİNİ ARTTIRMA
Cildin yaşlanması ve zararlı uyaranları, cilt liflerinde azalmaya ve cilt elastikiyetinin kaybına ve cildinin sarkmasına neden olur. Polinükleotid, cildin içini doldurarak cildin esnekliğini geri kazandırır.
Tek seans bir uygulama ile yapılan çalışmalarla destekleniyor
Journal of Plastic Dermatology’de 2007 yılında yayınlanan bir araştırmaya göre DNA ışıltısı için uygulanan Polinükleotid tedavisi cilt nemini % 14,7 ve cilt elastikiyetini % 21,8 artırdı.
DNA IŞILTISI NASIL UYGULANIR?
DNA ışıltısı yöntemi kişinin cildinin durumuna göre 3 seans ya da daha az uygulanabiliyor. Yaşa ve cildin ihtiyacına göre seans sayısı belirleniyor.
 
Türkiye'den ve Dünya’dan son dakika haberler, köşe yazıları, magazinden siyasete, spordan seyahate bütün konuların tek adresi posta.com.tr; posta.com.tr haber içerikleri kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz. …

source