Muz kabuğu maskesinin faydaları nelerdir? Cildi yenileyen muz kabuğu maskesi nasıl uygulanır? – Bursa.com – Bursa Haberleri

Kasım 15, 2022 0 Yazar: admin

Cildin doğal yapısını bozmadan sağlıklı cilt bakımı yapmak ancak doğadan elde edilen besinlerle mümkündür. Muz kabuğu da başta sivilce olmak üzere ciltte meydana gelen lekelerin ve toksinlerin arınmasını sağlar. Peki muz kabuğu nasıl kullanılır? İşte cilt lekelerini kısa s
İnsan bedeni için sayısız faydaya sahip olan muz, cilt bakımından da oldukça etkilidir. Özellikle muz kabuğunun doğrudan cilde uygulanması ciltteki ölü derilerin temizlenmesi için kullanılmaktadır. Cilde doğal bir parlaklık veren muz kabuğu, deride oluşan birçok hastalığın tedavi edilmesine yardımcı olur. İşte muz kabuğunun mucizevi 5 faydası…
Tarçınlı su içmek zayıflatır mı? Tarçınlı limonlu su faydaları nelerdir?Tarçınlı su içmek zayıflatır mı? Tarçınlı limonlu su faydaları nelerdir?
Sivilceleri Kurutur
Hemen hemen herkesi muzdarip olduğu sivilce konusu, muz kabuğunun doğal bileşenleri sayesinde tedavi edilmektedir. Muz kabuğunun lifli ve pürüzlü tarafı temizlenmiş cilde masaj yaparak uygulanır. Bu yöntem cildi ölü derilerden temizlerken aynı zamanda sivilce izlerinin de kısa sürede geçmesine yardımcı olmaktadır. 
Antioksidan 
Muz kabuğu güçlü bir antioksidan kaynağı olduğundan ciltteki toksinlerin en doğal şekilde temizlenmesini sağlar. Kirli hava ve kimyasal kozmetik ürünlerinden kaynaklı ciltte meydana gelen toksinlerin kısa sürede temizlenmesine yardımcı olarak cilde doğal bir parlaklık vermektedir. 
Yorgunluk ve genetik faktörlerden kaynaklı oluşan göz altı morluklarına karşı muz kabuğu uygulanması tavsiye edilir. Göz altılarına doğrudan uygulanabilen muz kabukları içerdiği bileşenler sayesinde göz altı morluklarının kısa sürede geçmesini sağlarken cildin doğal nem dengesini sağlamaktadır.  
Muz kabuğunun yapısı cildi derinlemesine temizlediği için deride meydana gelen siğile karşı doğal bir kalkan görevi görür. Vücudun herhangi bir yerinde çıkan siğil için muz kabuğunun ipek lifle cildi temizle gibi uygulanması tavsiye edilir. 
Zararlı güneş ışınları ve yaşa bağlı olarak oluşmaya başlayan kırışıklıklara karşı muz kabuğu oldukça etkili bir bileşendir. Düzenli olarak cilde uygulanan muz kabuğu maskesi, kırışıklıkların oturmasına engel olarak cilde daha dinamik ve genç bir görünüm kazandırır. 
Elma maskesinin cilde faydaları nelerdir? Elma maskesi ne işe yarar?Elma maskesinin cilde faydaları nelerdir? Elma maskesi ne işe yarar?
Cilt lekelerinin doğal yöntemlerle kısa sürede geçmesi ve cildin daha sağlıklı görünmesi için küçük bir parça muz kabuğu pamukla cildi tonikler gibi cilde uygulanır. 8-10 dakika boyunca uygulanan bu yöntem birkaç hafta gibi kısa bir süre sonunda ciltteki lekelerin birçoğunu temizlemiş olacaktır. 
Muz kabuğu direkt olarak cilde uygulanabileceği gibi limon gibi güçlü besinlerle karıştırılarak daha etkili bir maske yapılabilir. 1 parça muz kabuğu çatalla iyice ezilir. Ardından üzerine birkaç damla limon ilave edilir. Hazırlanan karışım iyice ezildikten sonra önceden temizlenen cilde uygulanır. takribi 10-15 dakika kadar bekletilir ve bol su ile yıkanıp durulanır. Her gece yatmadan önce uygulanması önerilen limonlu muz kabuğu maskesi ciltteki lekeleri, sivilceleri, toksinlerin ve kırışıklıkların kısa sürede geçmesini sağlamaktadır…

source

Linkler