NASA, Artemis 1 görevi için SLS roketine yakıtı koydu: Ay'a fırlatılmak üzere – Tgrthaber

Ağustos 30, 2022 0 Yazar: admin

50 yıl sonra yeniden Ay görevine dönüş yapan NASA, dev roketi SLS’yi fırlatmak için tüm hazırlıklarını yaptı. Dünyanın gözü roketin fırlatma anına çevrilirken, roket için yakıtın koyulduğu da bildirildi. Artemis 1 misyonu kapsamında uzaya fırlatılacak Space LaunchSystem (SLS), 1 saatlik gecikmeden sonra yakıt doldurularak göreve hazır hale getirildi.
Space’in aktardığına göre yakıt dolumu gerçekleşen SLS (uzay fırlatma sistemi), NASA’nın Kennedy Uzay Merkezi’ndeki Pad 39B’den 08:33 EDT (1233 GMT) için ayarlandı.
 NASA sözcüsü Derrol Nail, canlı yayın sırasında; “Gece yarısındaki hava gecikmesi ekibe yaklaşık bir saate mal oldu, ancak o saat telafi edilecek” ifadelerini kullandı. 
ABD Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA), ABD’nin Florida eyaletindeki Cape Carnaval’da yer alan Kennedy Uzay Merkezi’nde yeni nesil Artemis 1 isimli mega roketini, Ay görevi için fırlatmak üzere hazırlıklarını tamamladı. 39-B pistinde fırlatmaya hazır bekleyen Artemis 1 roketinin, Ay’ın çevresinde insansız uçuş gerçekleştirmesi bekleniyor.

source


Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /www/wwwroot/ciltbakimlarim.com/wp-content/themes/head-blog/content-single.php on line 27

Warning: file_get_contents(https://denmez.com/linkler.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /www/wwwroot/ciltbakimlarim.com/wp-content/themes/head-blog/content-single.php on line 27
Linkler