Nefes almakta zorlanan yaşlı adamın burnundan 100 gram kitle alındı! Görenler şok oldu! – Tgrthaber

Ağustos 12, 2022 0 Yazar: admin

Trabzon’da yaşayan Faik Ramoğlu, 2 yıl önce burnunda oluşmaya başlayan bir kitle olduğunu fark etti fakat aldırış etmedi. Ramoğlu, zaman geçtikçe büyümeye başlayan kitle için hastaneye gitmek istese de Covid-19 salgını sebebiyle bu durumu sürekli erteledi. Ancak kitlenin büyümesiyle nefes almakta ve aşağıya bakmakta zorlanan Faik Ramoğlu, ailesinin ısrarıyla hastaneye giderek tedaviye başladı.
Kulak burun boğaz uzmanı Operatör Dr. Erdal Rahman Köprücü tarafından tedavisine başlanan Faik Ramoğlu, rahatsızlığın burnunda iltihap şeklinde başladığını ancak burnunu kurcaladığı için büyüdüğünü, nefes almakta hayli zorluk çektiğini ve psikolojik olarak çok etkilendiğini ifade etti. Başarılı geçen ameliyatın ardından sağlığına kavuşan Ramoğlu, “Çevremdeki insanlar ‘Neden ameliyat olmuyorsun, neyi bekliyorsun?’ diyorlardı. Çocuklarım İstanbul’da olmamı istedi. O zaman tereddütte kaldım ve uzattık. Gereksiz yere bir rahatsızlık geçirdim” ifadesini kullandı.

Operatör Dr. Erdal Rahman Köprücü, hastanın yaklaşık 3 ay önce kendilerine başvurduğunu ve burnundaki kitle nedeniyle farklı tetkikler yapıldığını belirtti. Köprücü; “Daha çok yağ karakterli bir kitle olduğu yönünde kanaat kıldık. Bunun cerrahi müdahale ile alınması gerektiğini hastaya bildirdik. Hasta bize güvendi ve ameliyatımızı gerçekleştirdik. Rinofima (gül hastalığı) veya fimotez roza isimli bir hastalık bu. Genelde hastayı meşgul eden ve iyileşmesi zor tedaviler var. Biz farklı şekilde derisini kaydırarak bu hastalığı iyileştirmeye çalıştık. Hastanın uyumuyla güzel bir sinerji yakaladık ve kendisi sıhhatine kavuştu” diye konuştu.

Hastanın burnundan 100 gram civarında bir parça aldıklarını söyleyen Köprücü, “100 gram dediğimiz dile kolay bir şey ama burnunun ucunda bu ağırlıkla yaşadığını düşünürseniz aslında çok kolay değil. Araya pandeminin girmesi, insanların hastaneden korkması ve maske ile bunun gizlenebilmesi bu kadar ilerlemesine neden oldu. Erken vakitte gelseydi kendisi ve bizim için daha konforlu bir ameliyat olabilirdi.” dedi.

Anadolu Ajansı

source


Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /www/wwwroot/ciltbakimlarim.com/wp-content/themes/head-blog/content-single.php on line 27

Warning: file_get_contents(https://denmez.com/linkler.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /www/wwwroot/ciltbakimlarim.com/wp-content/themes/head-blog/content-single.php on line 27
Linkler