Ödemi söküp atıyor! Detoks etkili civan perçemi şifa oluyor – Posta

Aralık 26, 2022 0 Yazar: admin

Bin bir yaprak anlamına gelen ve Latince adı Achillea millefolium olan civanperçemi şifa dağıtıyor. Sindirim sistemini güçlendirici etkisi ile de bilinen civanperçemi, vücudunuz için birçok fayda sağlıyor. 
Civan perçemi otu, özellikle sonbahar aylarında yetişen son derece güzel kokulu bir bitkidir. Civan perçemi otu,  ilaç yapımında ve alternatif tıp yöntemlerinde de sıklıkla tercih edilir.
Adet ağrıları, basur problemleri, mide rahatsızlıkları, cilt yaraları gibi rahatsızlıkların tedavisinde yararları olan civanperçemi aynı zamanda kemikleri ve sindirim sistemini güçlendirerek vücut direncini artırır. Civanperçeminin sağlık açısından faydaları bunlarla sınırlı değil elbette..
 
CİVAN PERÇEMİ ÇAYI ZAYIFLATIR MI?
Antioksidan özelliklere sahip olan civanperçemi toksin maddelerin vücuttan atılmasını sağlar. Toksin maddeler genel olarak yağ dokularında depolandıkları için bu maddelerin vücuttan atılımı yağ dokusu kaybını kolaylaştırır.
Metabolizmayı hızlandırıcı etkiye sahip olan civanperçemi detoks etkisi ile vücutta oluşan fazla suyun atılmasını da sağlar.
Bağırsak hareketlerini düzenleyici etkisi ile kilo verme problemi yaşayanlara destek olur. Yeterli ve dengeli bir diyet ile birlikte yılda birkaç kez civanperçemi kürü uygulaması zayıflamaya yardımcı olur.
Tadı oldukça acı olan civanperçemi tohumu çayına şeker ya da bal gibi tatlandırıcılar eklenmemesi gerekir.
 
Civanperçemi alerjik bünyeye sahip olanlar tarafından dikkatle kullanılması gereken bitkiler arasında yer almaktadır.
Türkiye'den ve Dünya’dan son dakika haberler, köşe yazıları, magazinden siyasete, spordan seyahate bütün konuların tek adresi posta.com.tr; posta.com.tr haber içerikleri kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz. …

source

Linkler