Öğrencilerden akıl almaz 'düşük not' intikamı: Öğretmenlerini döverek ağaca bağladılar, okul da öğretmenler de şikayetçi olmadı! İşte nedeni – Tgrthaber

Eylül 10, 2022 0 Yazar: admin

Hindistan’ın Jharkhand eyaletinde bulunan Dumka bölgesindeki bir yatılı okulda okuyan bir grup öğrenci geçtiğimiz pazartesi günü düşük not verdiği gerekçesiyle 2 öğretmeni ve okulda memur olan 1 kişiyi döverek ağaca bağladı. Öğretmenler ve memurun ağaca bağlı halde görüntülerin sosyal medyada gündeme oturmasının ardından polis harekete geçerken, olayla ilgili kimsenin şikayetçi olmadığı aktarıldı.
Gopikandar Karakolundan sorumlu Nityanand Bhokta basına verdiği demeçte, “Okul yönetimi olayla ilgili yazılı bir şikayette bulunmadığı için davaya herhangi bir soruşturma açılmadı. Olayın doğrulanmasının ardından okul yetkililerinden şikayette bulunmalarını istedim” ifadelerini kullanarak, söz konusu şikayetin okula zarar vereceği gerekçesiyle şikayette bulunulmadığını aktardı.
Öğretmenler ise, şikayet ederek hiçbir çocuğun geleceğini mahvetmek istemediklerini belirtirken, olayın ardından okulda asayiş ve düzeni sağlamak için 9. ve 10. sınıflarda eğitime 2 gün ara verildiği bildirildi.
Jharkhand Academic Council (JAC) tarafından geçtiğimiz cumartesi günü sonuçları açıklanan Ortaöğretim Eğitimi Merkezi Kurulu (CBSE) 9. sınıf sınavında, okuldaki 32 öğrenciden 11’i başarısız olan DD notunu aldı. Öğrenciler, öğretmenin uygulamalı sınavlarda kendilerine kasıtlı olarak düşük notlar verdiğini ve bu yüzden sınavdan başarısız olduklarını iddia etti.

jemka22 Eylül 2019 12:22
Çok guzal maske tarifleri veriyorsunuz tesekur ederim ama yine maske tariflerinizi beklemek umuduyla
hjk25 Ağustos 2019 16:41
denicem
umutsuz 2 Ağustos 2019 13:19
yaa olmuyorrr cildiricam saclarim hic uzamiyor
Kara gece23 Temmuz 2019 17:33
Deniycem ama hiccccc uzamiyorr
semanur19 Nisan 2019 20:12
cok faydali deneyin

source