Oje Nasıl Sürülür ?

Oje Nasıl Sürülür ?

Temmuz 10, 2022 0 Yazar: admin

Oje, bayanların vazgeçemediği makyaj malzemelerinin başında gelmektedir. Çünkü bakımlı tırnak sahibi olmak isteyen bayanların ihtiyaç duyduğu ilk malzeme rengarenk ojeler diyebiliriz.

Ojeler, kusursuz bir görünüme sahip olmak isteyen bayanların yardımcısı olurken, çoğu zaman da istenilen harika görünümü sağlayamıyorlar. Çünkü oje sürerken dikket edilmesi gerekenler hakkında bir çok bayanın yeterli bilgiye sahip olmadığı hala günümüzde gözlemlenmektedir. Eğer oje sürmek istiyorsanız, her zaman oje sürmenin hakkını vermeniz gereken bir işlem olduğunu unutmamalısınız.

Peki, kusursuz oje nasıl sürülür?

  • İlk olarak tırnaklarınızı güzelce temizlemeniz ve oluşan kötü tabakalardan arındırmanız gerekmektedir. Eğer temizleme işlemi yapmadan tırnaklara oje sürerseniz ojede dalgalanmalar meydana gelebileceğini unutmayın. Bir de süreceğiniz ojenin taze olmasına özen göstermelisiniz. Şayet tırnaklara sürülecek olan oje bayat olursa katılaştığı için sizi baya uğraştırabilir.
  • Oje sürmeye başlamadan önce hangi renk ojeyi kullanacağınıza karar vermelisiniz. Mesela kısa ve köşeli biçimli tırnaklara sahip olanlar koyu renkleri, uzun ve yuvarlak tırnaklar için de açık tonda renkler kullanılabilir.
  • Oje sürme işlemini gerçekleştirmeden önce tırnak koruyucu kullanmalısınız. Örneğin; bir kat sürülecek olan tırnak koruyucu, tırnakların daha rahat hava almasına yardımcı olacaktır. Hatta oje sürmeden önce kusursuz bir zemin hazırlayacağını ve ojenin tırnaklar üzerinde uzun süreli kalmasını da sağlayacağını unutmamak gerekir. Ojeyi tırnaklardan çıkarmak için kullanacağınız asetonun tırnaklarınıza zarar vermesini de minimum seviyeye düşürür.
  • Oje sürerken tırnağın ortasından başlayıp, dipten uca doğru 3 kere sürmelisiniz. Söylenilen rakamın üstünde sürme işlemi gerçekleştirildiğinde, ojenin dalgalanmasına yol açmaktadır. Şayet daha dolgun renklere sahip olmak istiyorsanız ilk kat kuruduktan sonra ikinci katı da aynı yöntemle 3 kere sürebilirsiniz.
  • Ojenizi sürme işlemini tamamladıktan sonra bir kat parlatıcı sürmenizi tavsiye edebiliriz. Parlatıcı hem tırnaklarınızın canlı istediğiniz gibi görünmesini sağlayacak hem de sürdüğünüz ojenin ilerleyen günlerde pul pul dökülmesini engelleyecektir.
  • Oje eğer ki tırnak bölgesinin dışına taşmışsa panik yapmanız gerek yok! Kısa bir işlem sonucu taşan ojeyi temizlemeniz mümkündür. Bir pamuğa aseton dökün ve ojenin taşan bölgelerini titizlikle temizlemeye koyulun.
  • Son işlemde ise oje sürülen tırnakların kurutulması ve uzun ömürlü olması için 1 saat bekletilmesi gerektiğini hatırlatmak isteriz.
Linkler