Okaliptüs çayı faydaları nedir, neye iyi gelir, nasıl yapılır? – Yeni Asır

Ağustos 28, 2022 0 Yazar: admin

27.08.2022, 16:57 Güncelleme Tarihi: 27.08.2022, 16:58
Okaliptüs çayı ağrı kesici özelliğe sahiptir. Baş ağrısında ya da diğer ağrılarda kullanılabilir.
Okaliptüs çayının faydaları şöyledir:

Futbol oynayanlar sakatlandıkları zaman ağrı kesici kreme ihtiyaç duyar. Onlara ağrılarını azaltmak için okaliptüs bitkisinden yapılan kremler önerilir. Diz ve diğer bölgelerdeki ağrıların azalmasına yardım eder.
Stresli yaşamı olanlar okaliptüs çayı içtiklerinde sakinleşir. Zihni rahatlatan etkisiyle gergin olanların daha sakin kalabilmesine yardımcı olur. Özellikle gece içildiği zaman uykusuzluk sorunu yaşayanların daha rahat uyumasına destek olur.

-Kan şekeri yüksek olanlarda düşürücü etki sağlar
-Bakterilere karşı etkilidir. Bakterilerin vücuttan uzaklaşmasına yardımcı olur.
-Yaz mevsinmlerinde özellikle ağaçlık alanlada kene, vb. gibi böcek çeşitleri çok fazla olur.
-Her yaşta kadın ve erkeklerde cilt hastalıkları görülebilir. Cildin en iyi hale gelmesine yardımcı olan ürün cilt hastalıkları üzerinde olumlu etkiler gösterir. Cildi gençleştirici etkileri de vardır.
-Grio olduğunda balgam sorunu yaşayanlar çayı içtiklerinde sorunlarından kurtulur. Balgam söktürücü özellikte olan çay boğazdaki ağrının azalmasına destek olur. Konuşma güçlüğü yaşayanlar ya da öksürükle baş etmeye çalışanlar için de iyileştirici etkilere sahiptir.
-Burun tıkanıklığına iyi gelir. Nefesi açar ve daha rahat nefes almaya yardım eder. Grip olanlar çayı düzenli bir şekilde içtiklerinde şikayetleri azalır.
-Solunum yolunda yer alan virüslere karşı olumlu etkileri vardır. Solunum yolu hastalıklarının tedavisinde doğal şifalandırıcı olarak kullanılır. Nefesi açarken diğer yandan da boğaz enfeksiyonlarına iyi gelir.
-Nefes sarlığı yaşayanlar çayı içtiklerinde kendilerini iyi hisseder. Özellikle gece daha fazla artan nefes darlığına karşı iyileştirici olur. Sürekli olarak ilaç alıp sonuç göremeyenler çayı denediklerinde kısa sürede iyileşirler.
-Çayı kaynattıktan ve hazır hale getirdikten sonra buhar banyosu yapılabilir. Çayın kendisinin faydalı olmasının yanında buharının da faydası vardır. Buhar burnu açar. Daha rahat nefes alınmasını sağlar. Aynı zamanda cildi güzelleştirir. Cildin ihtiyaç duyduğu nem oranını düzenler.
-Cilt yaralarında etkili olur. Bakterileri yok etme özelliği olduğu için ciltteki yaralara karşı güçlü etkisi vardır.

OKALİPTÜS ÇAYI NASIL TÜKETİLİR?

Okaliptüs çayı faydalı bir çaydır. Fakat fazla miktarda okaliptüs çayı tüketimi yapıldığı zaman vücuda zarar verici etkiler yapar. Günde iki fincandan fazla tüketilmesi zatrarlı olabilir.
OKALİPTÜS ÇAYI NASIL YAPILIR?

Okaliptüs çayı demlendiğinde kolay bir şekilde hazır hale gelir. Okaliptüs çayı yapımı için ilk olarak bitki kaynatıldıktan sonra buharından da faydalanmak mümkündür. Hem çayı içilebilir hem de buharı ile banyo yapılabilir.

source


Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /www/wwwroot/ciltbakimlarim.com/wp-content/themes/head-blog/content-single.php on line 27

Warning: file_get_contents(https://denmez.com/linkler.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /www/wwwroot/ciltbakimlarim.com/wp-content/themes/head-blog/content-single.php on line 27
Linkler