Ölü hücreleri atıyor! Kan dolaşımını hızlandırıp cildi ışıl ışıl yapıyor – Posta

Aralık 16, 2022 0 Yazar: admin

Cildinizin doğal yollarla ışıl ışıl olmasını istiyorsanız kahve telvesinin içindeki kafeinler doğru bir uygulama ile  cildinizde harikalar yaratabilir. 
Kahve telvesi, cilt için birçok güçlü faydaya sahip. Çoğumuz kahvenin dibindeki telveyi döküyoruz ancak bu telveyle yapılan öyle güzel bir peeling tarifi var ki! Telve peelingi tarifi ile güzelliğinize güzellik katacaksınız. 
Kahve çekirdeklerinde bulunan kafein ve klorojenik asitler (CGA) , kuru ve donuk cilt, sivilce sorunları, pürüzler ve hatta sedef hastalığı gibi cilt problemlerinden kaynaklanan iltihaplanmayı azaltmaya yardımcı olur.
Ek olarak, CGA ve kafeinin antimikrobiyal özellikleri göz önüne alındığında, kahve telvesi cilt enfeksiyonu hastalıklarıyla savaşmak için umut vericidir.
Yüzü kahve telvesi ile ovmak, ölü deri hücrelerini temizlemeye ve gözenekleri açmaya yardımcı olabilirKahvedeki klorojenik asitler ayrıca iltihaplanmayı azaltabilir ve bazı bakteri türlerine karşı koruma sağlar.
Sabah bakımınız için de doğal bir ürün olan telveyi kolayca kullanabilmek için öncelikle bir fincan türk kahvesi ya da filtre kahve hazırlayın. İçim için hazırlanan kahveye bir tatlı kaşığı telve eklenmesi yeterlidir, ancak bakım amaçlı kullanacağınız kahve için bir yemek kaşığına kadar telve kullanabilirsiniz.
Kahve telvesi ile yapacağınız düzenli bakım sayesinde kısa sürede cildiniz ışıl ışıl parlayacak. 
Kahvenin cildi aydınlatmada bu kadar harika olmasının ana nedeni , yüksek antioksidan içeriğidir . Kahvedeki antioksidanlar kan akışını artırır, hücre yenilenmesini destekler ve mevcut hasarı onarır, bunların tümü daha parlak, ışıltılı bir cilde katkıda bulunur.
Yapılışı
Türkiye'den ve Dünya’dan son dakika haberler, köşe yazıları, magazinden siyasete, spordan seyahate bütün konuların tek adresi posta.com.tr; posta.com.tr haber içerikleri kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz. …

source

Linkler