Önce grip dediler sonra uzun Covid! Gerçek bambaşka çıktı – Tgrthaber

Temmuz 17, 2022 0 Yazar: admin

İngiltere’de yaşayan 12 yaşındaki Imogen Selvester, rahatsızlanması üzerine ailesi tarafından hastaneye götürüldü. Selvester’a grip enfeksiyonu teşhisi koyan doktorlar, hastanın bir türlü iyileşmemesi nedeniyle uzun Covid-19 teşhisi koydu. Bir türlü eski sağlığına kavuşamayan Selvester, annesinin yüzünün renginin sarıya döndüğünü fark edilmesi üzerine yeniden hastaneye kaldırıldı. Göğüs röntgeni bir dizi tümör olduğunu ortaya çıkardı. Doktorun yanlış teşhisi nedeniyle 12 yaşındaki kız, kanseri erken evrede yakalama fırsatını kaçırdı. 
Şubat ayında Imogen, kaşıntılı cilt, gece terlemeleri ve yorgunluk şikayetiyle doktora başvurdu. Annesi Natalie Bloxham’un boynunda olağandışı yumrular fark etti. Doktorları, Imogen’in viral bir enfeksiyonu olduğunu düşündü ve semptomları düzelmemesi halinde üç hafta sonra tekrar gelmelerini söyledi. Ancak Imogen o sırada Covid’e yakalandı ve doktorlar daha sonra pandemiye neden olan virüs tarafından bu semptomların kötüleştiğini düşündü. Ancak gerçek bambaşka çıktı. Boynundaki şişlikler hala geçmeyince hastane tarafından Imogen’a daha kapsamlı ve ayrıntılı testler yapıldı. 

Bloxham, kanser belirtisi olan sarılık geçirdiğini fark ettikten sonra kızını tekrar hastaneye kaldırdı. Taramalar, gencin kalbi ve nefes borusu çevresinde vücuduna pompalanan kan ve oksijeni kısıtlayan bir dizi tümör ortaya çıkardı. Daha ileri testler, Imogen’in üçüncü evre kanser Hodgkin lenfoması olduğunu gösterdi.
Kanser, vücutta normalde enfeksiyonlarla savaşmaya yardımcı olan bir damar ve lenfatik sistemde gelişiyor. Nadir bir kanser olarak kabul edilmekle beraber İngiltere’de her yıl 2.100 vaka teşhis ediliyor. Hastaların dörtte üçü 10 yıl veya daha fazla hayatta kalıyor. Tanı konmasından bu yana Imogen, tümörlerin boyutunu küçültmek için kemoterapi görüyor.

 

source


Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /www/wwwroot/ciltbakimlarim.com/wp-content/themes/head-blog/content-single.php on line 27

Warning: file_get_contents(https://denmez.com/linkler.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /www/wwwroot/ciltbakimlarim.com/wp-content/themes/head-blog/content-single.php on line 27
Linkler