Pandemi hasta etti, en çok fıtık ve kireçlenme yaptı – Tgrthaber

Temmuz 19, 2022 0 Yazar: admin

Yaklaşık 3 yıldır hayatımızı felç eden Covid-19 pandemisi yavaşlarken geride bol bol hastalık bıraktı. İnsanların psikolojisinin bozulmasından fıtığa, aşırı kilo almaktan kalp damar hastalıklarına, kireçlenmeden diyabete kadar pek çok hastalık daha yoğun görülmeye başlandı.  Ancak pandemi kısıtlamalarından dolayı canı sıkılan ev kadınları eşyaları değiştirirken ya kendilerini yaraladı ya da fıtık oldu. Erkeklerde ise spor takıntısı ile beraber bel, sırt ve boyun fıtıkları gelişti. 
Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Dr. Hava Niyazioğlu, son zamanlarda fıtık ve kireçlenme hastalığında artış olduğunu söyledi. Aşırı spor ve yanlış hareketlerin hastalığa neden olduğunu belirten Niyazioğlu, bu durumun daha çok erkeklerde meydana geldiğinin altınız çizdi. “Gençlerde spor takıntısı var” diyen Niyazioğlu, bazı erkeklerin bir günde 3 çeşit spora yaptıklarını kaydederek “Uyarılarımızı dinlemeyen hastalar ameliyata kadar gidiyor. Ancak uyarılarımızı dinleyip bir daha fıtığı tekrarlamayan hastalarımız da var” dedi. 

Niyazioğlu, “Pandemi döneminde bazı kişiler çok fazla hareket etti. Ev hanımları geliyorlar, boyun, bel ve sırt bölgesinde beklemediğimiz kadar fıtık tespit ediyoruz. Eşyaları ev içinde aşırı değiştiren kadınlar ani ve yanlış hareketler dolayısıyla hastalık sahibi oluyor. Ev hanımları bu kadar eşya değiştirdikleri takdirde bel, sırt ve boyun fıtıklarına açık olmaya devam edecek” dedi.

 
 

source


Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /www/wwwroot/ciltbakimlarim.com/wp-content/themes/head-blog/content-single.php on line 27

Warning: file_get_contents(https://denmez.com/linkler.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /www/wwwroot/ciltbakimlarim.com/wp-content/themes/head-blog/content-single.php on line 27
Linkler