Papatya Yağının Faydaları Nelerdir? Papatya Yağı Nasıl Yapılır, Ne İşe Yarar? – Sabah

Temmuz 14, 2022 0 Yazar: admin

Her evde bulunması gereken yağlardan bir tanesi papatyadır. Özellikle sakinleştirici etkisinin bulunması ile bedensel yorgunluğun yanında zihinsel yorgunluğa da iyi gelir. Aynı zamanda saç ve cilt bakımında da önemli yer kaplayan papatya yağının en büyük etkilerinden bir tanesi hücre yenilenmesini desteklemesidir. Bu özelliği nedeni ile yaşlanma karşıtı ve sarkma önleyici olarak bilinir.
Papatya yağı, özellikle saç ve cilt bakımında kullanılan bir yağ çeşididir. Papatya yağı; kepek önlemede, saça parlaklık vermede, saçı nemlendirmede ve saçın uzamasını sağlamada kullanılır. Ayrıca sivilce izlerinin ve cilt lekelerinin yok edilmesinde de aktif olarak kullanılan bir yağ çeşididir.
Papatya yağı yapımı için gereken malzemeler şunlardır: 1 su bardağı zeytinyağı, 1 poşet papatya.
Yapımı ise şu şekildedir:
Eğer papatya yağı ele uygulanacaksa ele direkt damlatılarak yayılması yeterlidir. Yüze uygulanması sırasında papatya yağı bir pamuk üzerine damlatılıp sonrasında ise dairesel hareketlerle masaj yapılarak uygulanmalıdır.

source


Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /www/wwwroot/ciltbakimlarim.com/wp-content/themes/head-blog/content-single.php on line 27

Warning: file_get_contents(https://denmez.com/linkler.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /www/wwwroot/ciltbakimlarim.com/wp-content/themes/head-blog/content-single.php on line 27
Linkler