Papaya cildiniz için harikalar yaratabilir… Papayanın cilde faydaları ve papaya maskesi – Posta

Temmuz 31, 2022 0 Yazar: admin

Papayanın cilt için iyiliğini destekleyen birçok çalışma var. Yakın zamanda yapılan bir araştırma , papayanın tüm organlar için ve yaşamın her aşamasında faydalı olduğunu gösteriyor.
Papaya, lezzetli bir meyve olmasının yanı sıra, çok sayıda sağlık yararı sunan büyük bir antioksidan ve faydalı enzim kaynağıdır.
 A, B ve C vitaminlerinin yüksek içeriği papayayı cilt bakımı için harika bir kaynak haline getiriyor. 
Papaya, papain ve kimopapainin proteolitik enzimleri inflamasyonu azaltmada yardımcıdır. 
Papain enzimi, pul pul dökülmeye yardımcı olan bir protein çözme özelliğine sahiptir. Bu nedenle, papain içeren ürünler akneyi azaltmaya yardımcı olabilir. 
Gözenekleri tıkayan ölü deri hücrelerini temizleyerek çalışır.
Papayadaki A vitamininin topikal bir versiyonu olan yüksek konsantrasyonda retinol, aynı zamanda inflamatuar akneyi tedavi etmek ve önlemek için de faydalıdır.
Papaya, yaşlanmanın gözle görülür belirtilerini azaltmaya yardımcı olan likopen gibi zengin bir antioksidan kaynağıdır. 
Papayada bulunan antioksidanlar, cildinizin pürüzsüz ve genç kalmasına yardımcı olan serbest radikal hasarıyla mücadeleye yardımcı olabilir.
Papaya, yararlı enzimler ve bitki bazlı antioksidanlarla zenginleştirilmiştir. Bu bileşenler ölü ve hasarlı hücreler, dokular ve kalıntılar gibi kirleri cilt yüzeyinden çıkarabilir.
Papaya ayrıca gözenekleri temizlemeye ve cildin parlak ve temiz olmasına yardımcı olur. Ayrıca cildin iç katmanlarına nüfuz ederek ve kir ve fazla yağ deşarjlarını tamamen ortadan kaldırarak daha adil bir cilt sağlar.
Papaya, çağlar boyunca yara izleri, yanıklar ve diğer cilt bozuklukları için doğal bir çare olarak kullanılmıştır. Papaya enzimleri ölü deri hücrelerini pul pul döker ve kirleticileri deriden uzaklaştırır. 
Papaya posasının etkilenen cilt bölgesine doğrudan uygulanması, egzama ve sedef hastalığı gibi cilt rahatsızlıklarını tedavi etmenize yardımcı olabilir. 
Kaşıntı ve kızarıklığın giderilmesine de yardımcı olabilir.
Papaya cildinizi nemlendirmek için harika bir bileşendir.
Papayaya bal eklemek daha iyi nem sağlar ve cildinizi esnek ve pürüzsüz tutar.
Hem papaya hem de süt peeling için iyidir ve cildinizi temiz ve taze yapar.
Papaya, süt ve bal içeren bir maske kuru cildinizi nemlendirebilir ve parlamasını sağlayabilir. 
Türkiye'den ve Dünya’dan son dakika haberler, köşe yazıları, magazinden siyasete, spordan seyahate bütün konuların tek adresi posta.com.tr; posta.com.tr haber içerikleri kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz. …

source


Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /www/wwwroot/ciltbakimlarim.com/wp-content/themes/head-blog/content-single.php on line 27

Warning: file_get_contents(https://denmez.com/linkler.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /www/wwwroot/ciltbakimlarim.com/wp-content/themes/head-blog/content-single.php on line 27
Linkler