Paralarını sayarken şans eseri fark etti… Koleksiyonerler peşine düştü, Türkiye'de sadece 3 tane var! – Türkiye

Aralık 8, 2022 0 Yazar: admin

Kars’ta yaşayan 4 çocuk babası 47 yaşındaki Muhlis Yardımcıel paralarını sayarken bir paranın diğerlerine benzemediğini gördü. Diğerlerinden farklı olan 50 liraya dikkatle bakan 47 yaşındaki adam 50 liranın sıfırının eksik olduğunu fark etti.
Sıfırının eksik olduğunu gören Yardımcıel, 50 TL’yi bir süre daha inceledi. Paranın sahte olabileceğini düşünen Yardımcıel, bir basım hatası olabileceğini inandı. Paranın sahte olup olmadığını kontrol etmek için para sayma makinesinden geçiren adam sonuca şaşırdı. Para sayma makinesinden geçen sıfırı eksik olan 50 TL’nin gerçek olduğu tespit edildi.
Muhlis Yardımcıel, “Paralarımı sayarken arasında bu parada bir eksiklik olduğunu hissettim. Sonra baktım bir sıfırı eksik, sonra sahte olduğunu düşündüm. Akabinde para makinesinden geçirdim sahte olmadığını öğrendim. Araştırdım Türkiye’de böyle 3-4 tane baskı hatası olan para olduğunu öğrenince bu parayı da değerlendirmek istedim” dedi.

Yardımcıel, koleksiyonerler tarafından bu şekilde olan paraların ilgi gördüğüne dikkat çekerek parayı değerlendireceğini sözlerine ekledi.

 

source

Linkler