Parlak bir cilde sahip olmak istiyorsanız bunları yapın! işte 6 altın öneri – Halk TV

Aralık 11, 2022 0 Yazar: admin

Sıcak ve güneşli bir yazın ardından yüzünüze baktığınızda güneş lekelerinin hala geçmediğini mi görüyorsunuz. Peki güneş lekeleri ilaç kullanmadan geçer mi? Aslında krem ve ilaçların içinde de olan bitki özleri cildinizdeki ışıltıyı yeniden geri getirecektir. Cilde iyi gelen gıdalar ve lekelerden arındırıcı etkiye sahip bitki çayları bulunmaktadır.
Yeşil çay yılardır insanoğlunun yaşamında yer alan ve bir çok hastalığa iyi gelen bir bitkidir. Yeşil çayın yapısında yer alan antioksidan özelliği cilt yüzeyinin iyileşmesine yardımcı olmaktadır.

Yasemin çayı ciltteki lekelerin kapanması, parlak bir cilt görüntüsü kazanmasını sağlayan içeceklerin biridir. Günlük öneri bir fincanın üzerine çıkılmaması yönündedir.
Genelde salatalara konan kişnişin de cildi rahatlatma, yağdan ve lekelerden arındırma özeliği vardır. Kişnişi, üç sap kişniş içerisine konan bir çay kaşığı Hindistan cevizi ve 4-5 damla limon ile karıştırıp yüzünüze sürdüğünüzde mucizevi etkiyi mutlaka göreceksiniz.

Zencefil çayı cildin nem oranını dengelerken, cildimizde bulunan küçük lekeler içinde çok etkilidir. Hazırladığınız zencefil çayının içerisine bir kaç damla limon sıkarak da içebilirsiniz.
Güneş lekelerine karşı en etkili doğal malzemelerden biri limondur. İçeriğindeki asit yüzdeki ölü derinin değişimine ve böylece cilt renginin açılmasına yardımcı olur. Bu nedenle hazırladığınız bitki çaylarının içine damlatacağınız limon suyu antioksidan etki yaratacak ve cildinizi ferahlatacaktır.

Bir diğer hücre yenileyen ve cildin rengini açan gıda süttür. Sütün içerisinde bulunan laktik asit cilt rengini açar ve hücreleri yeniler. Sütü bir pamuk yardımıyla güneş lekelerinin üzerine sürdüğünüzde hem cildinize yumuşak bir etki yapar hem de lekelerin renginin açıldığını görürsünüz.

source

Linkler