Patatesi sadece yemeklerde kullanmayın! İşte patates suyunun cilt için mucize faydaları – KARAR

Ağustos 8, 2022 0 Yazar: admin

Türk milleti olarak büyük küçük demeden patatesi çok severiz. Genellikle yemeklerde kullanmaya alışık olduğumuz patatesin cilt için faydalarını öğrenince marketlere koşacaksınız. İşte mucizevi besin patatesin cilde faydaları…
Eğer bu zamana kadar patatesi sadece yemeklerde kullanıyorsanız şahane bir cilt için mucizeyi kaçırıyorsunuz demektir. Oysa ki patates suyunun lekelerden, yanıklara ve göz altı morluklarına kadar birçok cilt sorununda güçlü bir etkisi var.
Patates suyu; cilt lekeleri için doğal bir losyondur. Patates suyunu cilt lekeleriniz için kullanabilir ve lekelerin günden güne azaldığını görebilirsiniz. Bunun için bir patatesi ezerek suyunu çıkarın ve pamukla cildinizin lekeli bölümlerine uygulayın. Cilt lekelerinin en büyük sebeplerinden biri de güneşe maruz kalmaktır. Patates suyu güneş lekeleri hatta güneş yanıkları için de doğal bir tedavi yöntemidir. Yine aynı yöntemi uygulayabilirsiniz.
Kulağa garip gelse de patates pürüzsüz dokusunu sizin cildinize de aşılayabilir. Parlak ve yumuşak bir cilt için gün aşırı patates suyu ile yüzünüze bakım yapabilirsiniz. Patates suyu ile bebeksi bir ten için bir parça pamuğa patates suyu koyun ve yüzünüzü sili. Bu uygulama sayesinde cildinizde kırışıklık da oluşması ertelenecektir.
Patatesin göz altı morluklarına iyi geldiğini genelde bilinen bir gerçektir. Uykusuzluk, yorgunluk, stres, uzun yolculuklar göz altı morluklarına neden olur. Patates suyunu göz altı morlukları için kullanarak bakımınızı doğal yollardan yapabilirsiniz. Bunun için bir pamuk ve patates suyu yeterli olacaktır. Patates suyuna batırılmış pamukları gözlerin altındaki mor kısımlarda bekletin ve göz altı morluklarına sonsuza kadar veda edin.
Asya ülkeleri cilt beyazlığı için nişastanın gücünden yararlanıyor. Patatesin içerisindeki nişasta bu konuda doğal bir çözüm sağlıyor. Patates suyunu bir pamuğa döküp yüzünüzü silebilir yada yüzünüzü patates suyu ile yıkayabilirsiniz. Böylece cilt toksinlerden arınarak parlak bir görünüme kavuşacaktır.
Patates suyu hazırlamak için genelde yemeklik sarı patates yerine kırmızı veya tatlı patates tercih edilir. Patatesleri yıkadıktan sonra ister kabuklarını soyarak ister kabuklu bırakarak bir süre sirkeli suda bekletin. Sirkeli suda bekletilen patatesleri tekrar yıkadıktan sonra rendeleyerek yada katı meyve sıkacağında sıkarak bir tülbentten geçirin. Elde edilen patates suyu artık cildinizde kullanılmak üzere hazır.

source


Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /www/wwwroot/ciltbakimlarim.com/wp-content/themes/head-blog/content-single.php on line 27

Warning: file_get_contents(https://denmez.com/linkler.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /www/wwwroot/ciltbakimlarim.com/wp-content/themes/head-blog/content-single.php on line 27
Linkler