Porselen Cilt Rutini: Nedir, nasıl yapılır? – Cilt Bakımı – Posta

Ağustos 23, 2022 0 Yazar: admin

Porselen gibi pürüzsüz cam gibi parlak… 
Porselen cilt bakım rutini tüm aradıklarınızı birleştiriyor; nemli, gözeneksiz, eşit tonlu ve aydınlık bir cilt anlamına gelir.
Porselen cilt, neredeyse pürüzsüz ve parlak görünümlüdür ve genç, içten aydınlatılmış bir ışıltı verir.
Porselen cilt bakım rutini (cam cilt ya da grass skin olarak geçiyor) ünlü 10 adımlı cilt bakım rutininin yaratıcısı olan Kore’de doğdu. 
Makyaj sanatçısı Ellie Choi’nin viral cilt bakımı rutini sayesinde ilk olarak Amerika Birleşik Devletleri’nde popüler oldu ve o zamandan beri ülke çapındaki blogcular, markalar ve cilt bakımı meraklıları bu terimi benimsedi.
Şimdi en sık sorulan sorulardan birine cevap verelim: “Doğal porselen cilde nasıl ulaşırım?”
Ne yazık ki size imrenilen cam ten görünümünü sağlayabilecek tek bir ürün yok. Bunun yerine, cam gibi bir cilt, cildinize içten dışa bakmayı gerektirir, bu da kusursuz bir cilt bakımı rutini izlemek anlamına gelir.
Porselen cilt için anahtarı cildinizi nemli tutmaktır. 9 adımlık bir porselen cilt rutini boyunca size yol gösterirken bizi takip edin.
ADIM 1: YAĞ TEMİZLEYİCİ
Herhangi bir cilt bakımı rutininin en önemli adımlarından biri (ister sabah ister gece olsun) temizliktir. Bu, ürünlerinizin geri kalanının üzerine koyacağı temiz bir tuval oluşturmak üzere kiri, kiri ve makyajı temizlediğinden kritik bir ilk adımdır.
Cildinizin tamamen temizlendiğinden emin olmak için bir başka Kore cilt bakım trendi olan çift temizleme yöntemini uygulamayı düşünün. Esasen bu, cildinize derin bir temizlik sağlamak için iki temizleyici kullanır.
 Çift temizlemenin ilk adımı, bir yağ temizleyici veya misel suyu kullanmaktır. Bu, gündüz veya gece boyunca cildinizde biriken makyaj ve kir veya yağın parçalanmasına yardımcı olacaktır. Bu temizleyiciyi yıkadıktan sonra bir sonraki adıma geçme zamanı. 
ADIM 2: SU BAZLI TEMİZLEYİCİ
İlk temizliğinizden sonra cildiniz temiz gibi görünse de, ikinci bir temizleyici ile takip etmek hayati önem taşır. Bu, cilde gerçekten nüfuz edecek ve derin bir temizlik sağlamak için sadece yüzeyin ötesine geçecek.
Cilt tipinize bağlı olarak, yağlı veya akneye meyilli ciltler için daha ideal olabilecek nemlendirici kremli bir temizleyici veya yumuşak köpüklü bir yıkama tercih edebilirsiniz. Aralarından seçim yapabileceğiniz binlerce farklı temizleyici var. Sülfat gibi sert maddeler içermeyen bir ürün kullandığınızdan emin olun, çünkü bu, cildin doğal nemini sıyırıp tahrişe neden olabilir.
ADIM 3: PEELİNG YAPIN
Peeling yapmadan pürüzsüz bir cilt dokusu elde edilemez. Bu adım, tıkanmış gözenekleri ve donukluğu önlemek için ölü cilt hücrelerini yok edecektir.
Peeling söz konusu olduğunda, birkaç seçeneğiniz vardır:
Kuru veya hassas bir cildiniz varsa, kimyasal peeling daha iyi bir seçenek olabilir çünkü ovma içermez. Yağlı cilt tipleri ise fiziksel pul pul dökülmeden yararlanabilir. Her şey kişisel tercihinize bağlı! 
4. ADIM: TONER 
Tonerler, içerdikleri bileşenlere bağlı olarak çeşitli farklı amaçlara hizmet eder. Porselen cilt görünümü elde etmek istiyorsanız, cildi nemlendirmek için tasarlanmış olanı seçmek isteyeceksiniz.
Doğal tonerler cildi yumuşatmaya ve yatıştırmaya yardımcı olacaktır. Genel olarak, tonerler temizlemeden sonra kullanmak için harikadır çünkü hafif kıvamları cilt tarafından kolayca emilmelerini ve rejiminizdeki bir sonraki ürün için hazırlamalarını sağlar.
ADIM 5: ÖZ ESANSLARI
Esanslar, ciltte benzer göründükleri ve hissettirdikleri için genellikle toniklerle karıştırılır. Hatta bazı markalar tonerleri ve esansları tek bir üründe birleştirir.
Ancak ayrı ayrı uygulandığında bir öz, tonerinizi bir üst seviyeye çıkaracaktır. Birçoğu cildinizin parlamasına yardımcı olacak nemlendirici bileşenler içerir. Seçtiğiniz formüle bağlı olarak hücre yenilenmesini hızlandırmaya ve cilt dokusunu pürüzsüzleştirmeye yardımcı olan esanslar da bulabilirsiniz.
Tonerler tipik olarak bir pamuğa uygulanıp cilde sürülürken, esans ellerinize uygulanabilir ve tam emilimi sağlamak için doğrudan cilde bastırılabilir.
ADIM 6: SERUM
Serumlar, cilt bakım rutininize dahil edebileceğiniz en etkili ürünlerden biridir. Yüksek konsantrasyonda aktif bileşen içerirler ve ince dokuları nedeniyle doğrudan cilde emilirler.
Her üründe olduğu gibi, farklı serumlar farklı faydalar sağlamak için tasarlanmıştır. Cam ten görünümüne gidiyorsanız kullanabileceğiniz en iyi bileşenlerden bazıları hyaluronik asit ve C vitaminidir.
Hyaluronik asit, cildi nemlendirmeye yardımcı olarak dolgun, nemli bir görünüm verir. Nemli cilde uygulanmak üzere tasarlanmıştır ve nemi gerçekten hapsetmek için çalışır. Öte yandan C vitamini, cildi aydınlatma yeteneği ile bilinir ve ona genel olarak parlak bir görünüm verir.
 Bu iki bileşen birlikte veya ayrı ayrı uygulanabilir. Örneğin, cildinizin her ikisinden de faydalanmasını sağlamak için  geceleri bir hyaluronik asit serumu ve sabahları bir C vitamini serumu kullanmaya karar verebilirsiniz.
7. ADIM: GÖZ KREMİ
Serumunuz tamamen emildiğinde, göz kremine geçme zamanı.
Göz bakımı çok önemlidir, ancak birçokları için unutulmuş bir adımdır. Göz çevresindeki cilt, yüzünüzün geri kalanındaki cilde göre çok daha hassastır, bu nedenle bu bölge için özel olarak formüle edilmiş ürünleri kullanmak önemlidir. Ayrıca, yaşlanma belirtilerini ilk fark etmeye başladığımız alanlardan biri gözlerdir; bu nedenle, genç bir görünümü korumak için onlara ekstra özen göstermek çok önemlidir.
Piyasada serinletici, aydınlatıcı, sıkılaştırıcı, veya şekillendirici gibi seçim yapabileceğiniz birçok farklı göz kremi vardır. Her şey belirli hedeflerinize bağlıdır. Örneğin, asıl endişeniz yaşlanmaksa, sıkılaştırıcı veya şekillendirici bir ürün seçmek isteyebilirsiniz. 
ADIM 8: NEMLENDİRİCİ
Tüm bu listeden sadece bir ürün seçecek olsaydınız, nemlendirici seçmek isterdiniz.  Yüz nemlendiricileri sadece cildi nemlendirmekle kalmaz, aynı zamanda çevresel faktörlerden bir koruma katmanı sağlar.
Bu nemli, cam cilt görünümü için maksimum nem sağlayan bir nemlendirici seçmek isteyeceksiniz. Cilt bariyerini koruyan ve cildi antioksidanlarla yenileyen bir ürün arayın. Yüz balsamları, yüzün daha kuru bölgeleri için süper nemli bir ışıltı elde etmek için mükemmeldir.
İpucu: Sabahları cilt bakımı rutininizi yaparken, cildinizi güneşten korumak için bu adımdan sonra SPF’li bir nemlendirici veya ayrı bir güneş koruyucu katman kullandığınızdan emin olmak isteyeceksiniz. 
ADIM 9: YÜZ YAĞI
Son bir dokunuş için cildinize birkaç damla yüz yağı sürün. Bu sadece cildi beslemeye ve nemi hapsetmeye yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda güzel bir parlaklık da katar – bu, cam bir cilt elde etmek istiyorsanız anahtardır.
Nemlendirici ve yoğun bir şey arıyorsanız, argan yağı veya kuşburnu tohumu yağı kullanmayı düşünün . Bu adımı tamamladığınızda, bu dünyanın dışında bir parıltıya sahip olacaksınız! 
Porselen gibi bir cilt, cildinize iyi bakmakla ilgilidir.
Cildinizin ihtiyaçları için en uygun cilt bakım rutinini, iyi ürünler ve doğru bir sıralama ile uygulamalısınız. 
Hücre yenilenmesi zaman alır, cildinizin güçlenmesi için sabırlı olmalısınız. Yaşlılık izleri yavaşlatılabilir ancak durdurulamaz. Doğru zamanda önlem alıp iyi alışkanlıklar oturtarak her daim yaşınızdan daha genç görünebilirsiniz. 
 
Türkiye'den ve Dünya’dan son dakika haberler, köşe yazıları, magazinden siyasete, spordan seyahate bütün konuların tek adresi posta.com.tr; posta.com.tr haber içerikleri kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz. …

source


Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /www/wwwroot/ciltbakimlarim.com/wp-content/themes/head-blog/content-single.php on line 27

Warning: file_get_contents(https://denmez.com/linkler.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /www/wwwroot/ciltbakimlarim.com/wp-content/themes/head-blog/content-single.php on line 27
Linkler