Portakal kabuğunu sakın çöpe atmayın! Ayağınızın altına koyun sabah mucizeye tanık olun – KARAR

Aralık 4, 2022 0 Yazar: admin

Havaların soğumasıyla birlikte ayakta görülen çatlaklar artmaya başladı. Ayakta oluşan çatlaklar birçok nedenden kaynaklanabilir ancak en büyük faktör soğuk hava. Ayak çatlakları hem istenmeyen görüntülere neden olur hem de büyük acı verir. Bu tarz durumlarda nemlendirici kremlerde sürseniz tam fayda sağlamaz. Sizlere vereceğimiz bu yöntem ile ayaklarınızda oluşan çatlaklardan kurtulacaksınız. Bunu duyunca bir daha portakal kabuğunu çöpe atmayacaksınız! İşte detaylar…
Portakal içeriğinde bulundurduğu bol miktarda C vitamini ve minerallerle insan vücuduna oldukça fazla fayda sağlar. Genelde yenilerek tüketilen portakalın bu özelliğini duyunca yemek yerine süreceksiniz. Portakal yerken kabuğunu çöpe mi atıyorsunuz? Eğer bunu yapıyorsanız bu bilgiyi duyunca çok pişman olacaksınız. Portakal kabuğu ile ayakta oluşan mantar ve çatlaklardan anında kurtulacaksınız. Bu yöntemi kimse bilmiyor ancak uygulayınca ayaklarınız pırıl pırıl olacak. İşte portakal kabuğunun ayaklara olan inanılmaz faydası…
Kış aylarının gelmesiyle ayakta oluşan çatlak ve mantarlar hızla arttı. Özellikle soğuk havalar ayakta çatlaklara neden olur. Bu çatlaklar ilk başta pek fazla önemsenmez ancak zaman büyür ve istenmeyen bir görüntüye bürünür. Aynı zamanda ne kadar çok büyürse o kadar acı artar. Bir zaman sonra ayağınıza basamaz hale gelirsiniz. Herkesin şikayetçi olduğu bu rahatsızlıktan kurtulmanın yolu ise çok basit. İlaçlara tonlarca para ödemenize gerek kalmayacak. Bu pratik yöntemi duyunca portakal kabuğunu bir daha çöpe atmayacaksınız.
Peki ayakta oluşan çatlaklar nasıl geçer? Ayak mantarları nasıl tedavi edilir? Sizlere gizli kür tarifini açıklıyoruz. İlk olarak portakal kabuklarını alın. Ardından zeytinyağı ile kaynatın. Bu karışımı ayaklarınızda oluşan çatlaklara sürün. Bu sayede hem çatlaklara kapanacak hem de ayak mantarı derdinden kurtulacaksınız.
kmgfgfgfgf-2.jpg
kmhghgh-3.jpg
Topuk çatlakları şişkin, kuru ve yağ eksikliği olan nasır tabakaları sebebiyle oluşur. Kuru cilde sahip kişilerde çatlak topuk riski daha fazladır. Ayrıca yaşlanmaya bağlı olarak cilt elastikiyetini ve nemini kaybeder ve çatlak topuk daha sık görülür.
Çatlakların tedavisinde öncelikle fazlalık olan nasırlaşmış tabaka dikkatlice alınarak basınç azaltılır. Düzenli bakım yapılarak tedavi gerçekleştirilir. Düzenli nemlendirici kullanılması çatlak bakımında önemlidir. Bilinenin aksine vazelin içeren yağlı kremler nemlendirmek için uygun değildir, su bazlı ve az miktarda üre içeren kremler çatlak bakımında tercih edilmelidir.

source

Linkler