Pratik gece cilt bakım rutini sıralaması – Posta

Temmuz 27, 2022 0 Yazar: admin

Cildiniz gece boyunca kendini yeniler ve onarır. Özellikle saat 23.00 ve 03.00 saatleri arasında vücudunuzun metabolizması çok daha fazla çalışır. Böylece vücut ve cilt hücreleriniz yenilenir. Gece uygulayacağınız cilt bakım rutini ile hücrelerinizin yenilenmesini destekleyebilirsiniz.
İşte pratik gece cilt bakım rutini sıralaması…
UYUMADAN ÖNCE CİLDİNİZİ TEMİZLEYİN
Gün içerisinde cildinizde yağ, kir ve makyaj kalıntıları birikir. Cildinizi temizlemediğinizde bu birikintiler gözenekleri tıkar ve birçok cilt problemini beraberinde getirir. Bu sebeple uyumadan önce cildinizi temizlemeniz gerekir.
İlk olarak makyajınızı micellar makyaj temizleme suyu ile iyice temizleyin. Ardından cilt tipinize uygun bir jel ya da köpük yardımıyla cildinizi tüm kirlerden arındırın.
Cildinizi ve gözeneklerinizi tam anlamıyla temizlemek için sadece cildinizi jel ya da köpükle yıkamanız yeterli gelmez. Cildinizi her gece uyumadan önce tonik ya da toner dediğimiz ürünlerle arındırmanız gerekir.
Tonik kullanarak gözeneklerinizi derinlemesine yağ ve kirden arındırabilir ayrıca gözeneklerinizi sıkılaşmasını sağlayarak daha pürüzsüz bir görünüm elde edebilirsiniz.
Cildinizi beslemeniz, onarmanız ve erken yaşlanmasını önlemeniz için serum kullanmanız şart. Serumlar cildin alt katmanlarına kadar nüfuz ederek cildi besliyor.
Cildi daha dolgun ve sıkı görünmesini sağlıyor. Ayrıca cilde ihtiyacı olan nemi kazandırıyor ve cildin aydınlık ve parlak görünmesine destek oluyor. Cilt serumlarını cildinize masaj yaparak her gece uyumadan önce uygulayabilirsiniz. Düzenli olarak cildinize masaj yaparak serum uyguladığınız cilt hatlarınız daha belirgin hale gelir ve cildiniz sıkılaştır.
Gece cilt bakım rutininin son aşamasında nemlendirici uygulamak var. Cilt tipinize uygun nemlendiricileri cildinizi temizledikten sonra uyumadan önce cildinize masaj yaparak uygulayın.
Nemlendiriciler cilt bariyerini güçlendiriyor ve gece boyu cildinizin nem dengesini koruyor. Nemlendirici sürüp uyuduğunuzda cilt hücreleriniz daha kolay yenilenebiliyor. Nemlendiriciyi ellerinizi birbirine sürerek ellerinizi ısıtır ve hafifçe yüzünüze bastırırsanız, emilimi kuvvetlendirebilirsiniz.
Türkiye'den ve Dünya’dan son dakika haberler, köşe yazıları, magazinden siyasete, spordan seyahate bütün konuların tek adresi posta.com.tr; posta.com.tr haber içerikleri kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz. …

source


Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /www/wwwroot/ciltbakimlarim.com/wp-content/themes/head-blog/content-single.php on line 27

Warning: file_get_contents(https://denmez.com/linkler.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /www/wwwroot/ciltbakimlarim.com/wp-content/themes/head-blog/content-single.php on line 27
Linkler